Strona główna
Oprogramowanie
Tutaj jesteś

Jak zmienić hasło w komputerze z Windows lub iOS?

14 grudnia, 2023 jak zmienić hasło w komputerze

Hasło jest kluczem do ochrony naszej prywatności cyfrowej. Dzięki niemu chronimy swoje dane, pliki, a czasem nawet finanse przed niepowołanym dostępem. Zabezpieczenie to jest jednak tak silne, jak nasze najmniej bezpieczne hasło a jego siłę można łatwo naruszyć, jeśli go nie zmieniamy. A więc jak zmienić hasło w komputerze z Windows lub iOS? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zmiana hasła w systemie Windows

Zmiana hasła w systemie Windows jest prosta i wymaga tylko kilku kroków. Taka operacja może poprawić bezpieczeństwo twojego systemu, szczególnie jeśli podejrzewasz, że ktoś inny może znać twoje bieżące hasło. Komputery z Windowsem mają wbudowane narzędzia do zarządzania hasłami, co ułatwia tego typu procedury.

 1. Najpierw kliknij na symbol systemu Windows w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Następnie wybierz opcję „Ustawienia”.
 3. Kliknij „Konta”.
 4. Wybierz „Opcje logowania”.
 5. Pod sekcją „Hasło” kliknij „Zmień”.
 6. Podaj bieżące hasło, a następnie wprowadź nowe hasło dwa razy, aby potwierdzić jego poprawność. Dodaj podpowiedź do hasła, aby pomóc sobie przypomnieć je w przyszłości.
 7. Kliknij „Zmień hasło”.

Zaraz po tym, twoje hasło zostanie zmienione, a twoje konto będzie teraz zabezpieczone nowym hasłem. Pamiętaj jednak, aby po zmianie dokonać wylogowania i ponownego zalogowania się, aby sprawdzić, czy nowe hasło działa właściwie.

Jak zmienić hasło na Macu z systemem iOS?

Komputery Mac z systemem iOS są równie łatwe w obsłudze, jeśli chodzi o zmianę hasła. Proces ten jest prawie identyczny jak w przypadku Windowsa. Wystarczy tylko kilka kroków, aby poprawić poziom ochrony swojego konta.

 1. Przejdź do menu Apple i wybierz „Preferencje systemowe”.
 2. Kliknij na „Użytkownicy i grupy”.
 3. Wybierz swoje konto z listy po lewej stronie.
 4. Kliknij „Zmień hasło…”.
 5. Podaj stare hasło, wpisz nowe hasło, potwierdź je, podaj wskazówkę do hasła i kliknij „Zmień hasło”.

Podobnie jak w przypadku Windowsa, po zmianie zaleca się wylogowanie i ponowne zalogowanie, aby upewnić się, że nowe hasło działa poprawnie.

Rozważanie opcji bezpieczeństwa przed zmianą hasła w Windows

Zmiana hasła jest ważnym elementem utrzymania bezpieczeństwa twojego konta, ale istnieje kilka innych czynników, które powinieneś również rozważyć. Po pierwsze, upewnij się, że twoje nowe hasło jest trudne do odgadnięcia. Nie korzystaj z łatwych do przewidzenia haseł takich jak „123456” czy „hasło”.

Twoje hasło powinno zawierać mieszankę dużych i małych liter, cyfr i specjalnych znaków. Ponadto, nie powinieneś używać tego samego hasła na kilku różnych stronach lub usługach. Jeśli jeden serwis zostanie naruszony, wszystkie twoje konta będą narażone na ryzyko.

Zaleca się również regularne zmienianie hasła. Taki krok może utrudnić złodziejowi dostęp do twojego konta, nawet jeśli uda mu się go jakimś cudem zdobyć.

Zawsze przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pracy z hasłami. Twoje hasło jest jak klucz do twojego życia cyfrowego i powinieneś dbać o nie z troską.

Co zrobić, jeśli zapomnisz hasła do komputera z iOS?

Jeżeli zapomnisz hasła do swojego komputera Mac, nie wpadaj w panikę. Apple zapewnia kilka sposobów odzyskiwania dostępu do systemu. Możesz na przykład zresetować hasło za pomocą identyfikatora Apple ID lub trybu odzyskiwania systemu MacOS. Oto, jak to zrobić:

 1. Zrestartuj swój Mac. Podczas restartu przytrzymaj klawisze Command + R, aby wejść w tryb odzyskiwania systemu MacOS.
 2. Pojawi się menu z kilkoma opcjami. Wybierz „Terminal.”
 3. W Terminalu wpisz „resetpassword” i naciśnij enter.
 4. Otworzy się kreator resetowania hasła. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ustawić nowe hasło.

Pamiętaj, że zmiana hasła na Macu usuwa klucz szyfrujący do magazynu kluczy, który przechowuje hasła do sieci Wi-Fi i innych logowań, więc by być pewnym, że nie stracisz tych informacji, zawsze twórz kopie zapasowe swoich danych.

Sprawdź także:

Windows 7 32-bit download – skąd pobrać?

Jak przywrócić Polskie znaki na klawiaturze?

Redakcja bractwospolszczenia.pl

Pasjonaci gier komputerowych oraz wszystkiego co związane z technologią. Czytając nasze artykuły poznasz intrygujący świat gier, komputerów i poradników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak włączyć wirtualizację sprzętową w windows 10
jak zwolnić miejsce na dysku c windows 10
jak zmienić nazwę użytkownika windows 11

Jesteś zainteresowany reklamą?