Strona główna
Technologie
Tutaj jesteś

Tapety na pulpit 1920×1080 – skąd pobrać?

15 grudnia, 2023 tapety na pulpit

Pulpit komputera to nasza codzienna wizytówka. Jak dobrze dobrana tapeta potrafi odmienić jego wygląd, dobrze wiedzą wszyscy, którzy choć raz zdecydowali się na jej zmianę. Zwłaszcza, jeśli ma idealne wymiary 1920×1080 pikseli, które zapewniają doskonały, pełny obraz na wyświetlaczu o tej rozdzielczości. Ale skąd pobrać takie tapety i jak się zabezpieczyć podczas ich pobierania z internetu? Odpowiadamy w tym artykule.

Popularne strony z tapetami na pulpit 1920×1080

W sieci znajduje się wiele stron oferujących tapety na pulpit w rozdzielczości 1920×1080. Warto zwrócić uwagę na takie witryny, jak WallpapersWide, DesktopNexus czy HD Wallpapers. Każda z nich gwarantuje szeroką gamę obrazów w najróżniejszych kategoriach – od krajobrazów, przez zwierzęta, po motywy science-fiction. Niezależnie od osobistych upodobań, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Bezpieczeństwo podczas pobierania tapet z internetu

Podczas pobierania tapet z internetu należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim, należy korzystać jedynie ze sprawdzonych i polecanych źródeł. Przeglądając oferowane obrazy, nie decydujemy się na ich ściąganie z pierwszej trafionej strony – nieznane źródła mogą często kryć niebezpieczne oprogramowanie. Po drugie, należy zwracać uwagę na rozszerzenia plików. Zdjęcia powinny mieć format JPG lub PNG, niestandardowe rozszerzenia mogą sugerować obecność złośliwego softwaru.

Kryteria wyboru idealnej tapety na pulpit

Wybierając tapetę na pulpit, powinniśmy kierować się kilkoma kryteriami. Przede wszystkim, obraz powinien być odpowiedniej jakości – niska rozdzielczość zniechęci nas do korzystania z komputera. Ważny jest też dobór tematyki.

Tapeta powinna być zgodna z naszymi zainteresowaniami i gustem, by tworzyć przyjazną atmosferę podczas korzystania z komputera. Warto również zwracać uwagę na to, jak tapeta komponuje się z ikonami i innymi elementami pulpitu – zbyt jasne lub ciemne tło może utrudniać ich odczytywanie.

Jak prawidłowo ustawić tapetę na pulpicie

Po pobraniu tapety na dysk, odpowiednie ustawienie jej na pulpicie to już pestka. W systemie Windows wystarczy wejść w menu kontekstowe pulpitu (prawy przycisk myszy), wybrać opcję „Personalizuj”, a następnie „Tło pulpitu”. W tym miejscu można dodać nową tapetę i wybrać, jak ma być wyświetlana na ekranie – do wyboru mamy pełny ekran, rozciągnięcie czy dopasowanie. Pamiętajmy tylko, by uzyskać najlepszy efekt, tapeta powinna mieć taką samą rozdzielczość jak nasz ekran, czyli w tym przypadku 1920×1080 pikseli.

Sprawdź także:

Jakie tło do prezentacji wybrać i jak dopasować kolory?

Skąd pobrać darmowe tapety 3D na telefon?

Redakcja bractwospolszczenia.pl

Pasjonaci gier komputerowych oraz wszystkiego co związane z technologią. Czytając nasze artykuły poznasz intrygujący świat gier, komputerów i poradników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zabezpieczyć folder hasłem?
Jak rozjaśnić ekran w laptopie?
Jak odzyskać Sklep Play?

Jesteś zainteresowany reklamą?