Bractwospoleszczenia

Blog komputerowy – gry, sprzęt, technologie

Gry

Dying Light – wymagania sprzętowe (PC)

Dying Light – wymagania sprzętowe (PC)

Zadyszka, strach, ciemność – to słowa, które najbardziej oddają atmosferę znanego gry komputerowej Dying Light. Parkour w zarażonym mieście, walka o przetrwanie, strzelanie do zombie – na to wszystko pozwoli Ci ten tytuł. Jakie jednak wymagania sprzętowe musi spełnić komputer, aby dostarczyć graczom satysfakcjonujących wrażeń i niezakłóconą rozgrywkę? Zapraszam do lektury!

Minimalne wymagania dla Dying Light

Dying Light to gra, która była przełomowa w momencie swojej premiery, a do dzisiaj jest jedną z najpopularniejszych produkcji zombie wśród graczy. Minimalne wymagania sprzętowe, które musi spełnić komputer, na którym planujesz uruchomić Dying Light, nie są bardzo wygórowane.

Na liście liczącej się rzeczy znajdują się:

  • System operacyjny: Windows 7,8 lub 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHz
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6870 (1GB VRAM)
  • Pamięć RAM: Minimum 4 GB
  • Miejsce na dysku: minimum 40 GB

Rekomendowane specyfikacje sprzętowe

Mimo że wymagania minimalne nie są bardzo wysokie, o wiele lepsze efekty zauważymy, korzystając z rekomendowanej konfiguracji sprzętowej. Pozwoli Ci to na naprawdę płynną grę, a Dying Light będzie mógł zaprezentować Ci swoją pełną krasę i moc, co bez wątpienia przekłada się na większą satysfakcję z samej rozgrywki.

Do rekomendowanego zestawu należą:

  • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290 (2GB VRAM)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Połączenie internetowe o przepustowości 512 Kb/s

Warto jednak pamiętać, że to, jak gra będzie działała, zależy nie tylko od parametrów technicznych sprzętu, ale i od oprogramowania, sterowników czy konfiguracji systemu operacyjnego.

Porównanie wydajności różnych konfiguracji PC

Szacując wydajność poszczególnych konfiguracji, skupimy się przede wszystkim na różnicach między minimalnymi i rekomendowanymi wymaganiami. Na komputerze spełniającym minimalne wymagania, gra powinna działać płynnie na niskich ustawieniach graficznych z rozdzielczością 720p, a liczba klatek na sekundę powinna oscylować wokół 30 FPS.

Jeśli jednak korzystasz z rekomendowanej konfiguracji sprzętowej, powinieneś być w stanie grać w Dying Light z wyższymi ustawieniami graficznymi i rozdzielczością 1080p, a liczba klatek na sekundę powinna przekraczać 60 FPS. Dla graczy posiadających jeszcze mocniejsze jednostki, Dying Light oferuje wsparcie dla rozgrywki w 4K.

Porady dotyczące optymalizacji gry

Aby polepszyć wydajność w Dying Light bez skazy na plane konta na sprzęcie, można zastosować kilka sprawdzonych tricków. Przede wszystkim warto dokładnie sprawdzić oraz ewentualnie zaktualizować sterowniki karty graficznej. Pamiętaj również o regularnym czyszczeniu komputera z zbędnych danych oraz optymalizacji systemu operacyjnego.

Zawsze warto grać na najnowszej wersji gry, ponieważ prawie zawsze uwzględnia ona poprawki wydajności i optymalizacji. Należy również dostosować ustawienia gry do specyfikacji własnego komputera, zwłaszcza jeśli jest on starszego typu. Mogą to być na przykład różnego rodzaju ustawienia graficzne, takie jak cienie, tekstury czy detale, które prowadzą do znacznego obciążenia karty graficznej.

Sprawdź także:

Jak czytać wymagania sprzętowe gier PC?

Udostępnij

O autorze

Pasjonaci gier komputerowych oraz wszystkiego co związane z technologią. Czytając nasze artykuły poznasz intrygujący świat gier, komputerów i poradników.