Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[G1] Świat Skazańców 2.0 PL — Opis modyfikacji

Cokolwiek by mówić, Świat Skazańców to już rozdział zamknięty. Ostateczną i najbardziej doszlifowaną wersją pozostanie ta z października.
Teraz czas na nowe dzieło autora, czyli Definitive Edition. Ostatnio pojawiła się aktualizacja (1.5) i to pod nią robione jest spolszczenie.
Trudno powiedzieć, czy tych zmian jest więcej, czy mniej, bo są one zupełnie inne. Na pewno zadowolone będą osoby szukające większego wyzwania, bo teraz to faktycznie przypomina Noc Kruka — stąd obecność chociażby kapliczek i kamiennych tablic.
Nie ma aż tak dużo kwestii do dogrania, większość to sklejka, więc liczymy na premierę jeszcze w tym kwartale. Nie będę zakładał specjalnie nowego wątku — łapcie tu póki co parę screenów:

[Obrazek: 9l57Yqc.jpg]
[Obrazek: APbwGGB.jpg]
[Obrazek: QECfsSm.jpg]
[Obrazek: jbILtLR.jpg]
[Obrazek: vBK00W9.jpg]
[Obrazek: cNN5CiF.jpg]
[Obrazek: J3KMx51.jpg]
[Obrazek: ebdnZVB.jpg]
[Obrazek: Nfbaq6Y.jpg]
[Obrazek: mmkpREW.jpg]

[Obrazek: TMR37rg.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

Czy w kwestii balansu i podobieństw do NK, poza kapliczkami i tabliczkami, są też zmiany typu obrażenia z broni dystansowej zależą od zręczności, uczymy się run lub inne rozwiązania znane i lubiane w NK właśnie?

:)
Odpowiedz

Tak.
Odpowiedz

Aleś wylewny ;) Rozumiem że jest i to i to z przytoczonych przeze mnie przykładów?

W każdym razie jeśli faktycznie takie rozwiązania balansowe są wprowadzone do G1 przy zachowaniu reszty dodatków ze ŚS, to będzie petarda. W ŚS brakowało niestety fajnego balansu z NK.

Bo rozumiem, że dodane przez ŚS treści zostają?

:)
Odpowiedz

To, o co pytałeś, tu jest, ale mało co się pokrywa ze Światem Skazańców. To są inne rzeczy, ale jak wspomniałem, trudno powiedzieć, który mod zmienia więcej.
Odpowiedz

No właśnie przydałby się merge tych dwóch dodatków. Z tego co czytałem na forach niemieckich to Definitive edition poprawie głównie mechanikę ale nie rozbudowuje za bardzo treści, podczas gdy SŚ w mechanice zmieniał niewiele ale za to fajnie rozbudowywał grę o nowy content. 

Ideałem byłoby olać zmiany mechaniczne z SŚ a po prostu domergować jego content do DE. niestety to pewnie masa roboty bo konfliktów będzie sporo do rozwiązania.
Odpowiedz

Skoro nazwał moda Definitive Edition, to może wrzuci do niego również elementy SŚ. No a przynajmniej ja bym tak zrobił gdybym chciał stworzyć ostateczną, dopieszczoną wersję swojej starej modyfikacji.
Odpowiedz

Nie wrzucił. Tj. w wersji oryginalnej tego moda ich nie ma niestety. Stąd moje pytanie.
Odpowiedz

W Definitive Edition jest kilka elementów wspólnych ze Światem Skazańców, ale nieznacznie. Jakbym miał określić, który mod jest "bardziej namacalny", to chyba byłby to Świat Skazańców. To porównanie wyżej, że jeden mod poprawia głównie mechanikę, a drugi dodaje nowy-lekki content jest całkiem trafne. Osoba, która będzie chciała ograć w miarę możliwości "prawie na czysto", może w DE zagrać. Jeśli szuka bardzo dużej ilości zmian, to nie polecam, bo będzie szukał je z lupą.
Odpowiedz

To trochę słabo. Dla mnie nawet ŚS 2.0 jest mało motywujący do zagrania po raz n-ty w podstawkę, dlatego wątpię w to, że jeszcze subtelniejszy Definitive Edition by mnie zainteresował.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości