Ankieta: Jakie jest twoje zdanie w tej kwestii, graczu? - Ankieta jest zamknięta.
Interesują mnie same napisy.
74.35%
455
74.35%
Wolę poczekać na zdubbingowaną wersję.
25.65%
157
25.65%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie Wyniki ankiety

Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Enderal + Zapomniane Opowieści PL (zapowiedź)

Hue. Cieszy mnie, że nadal nad tym pracujecie i nie porzuciliście projektu. W sumie zgłaszałem się do pomocy przy dubbingu, ale to było dość dawno, dla tego wolę dopytać: amatorów jeszcze bierzecie, czy już tylko profesjonalni lektorzy was interesują? Nie wiem po prostu czy wyczekiwać znaku z niebios, czy zwyczajnie czekać na koniec prac :P
Odpowiedz

Nie, nie, to nie jest tak, że teraz każdego odrzucamy. :D Po prostu staramy się równać bardziej do góry. Napiszę ci zaraz pw w tej sprawie.

[Obrazek: 0QmlPoM.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

Świetnie, że pracujecie nad Enderalem, którym jaram się bardziej niż samym Skyrimem. :P Skyrima męczę od kilku lat i jeszcze nie przeszedłem głównego wątku czy któregoś z dodatków. Ile razy bym nie wracał to po krótkim czasie porzucam. Enderal prezentuje się o wiele, wiele lepiej i zdecydowanie ciekawiej. Już nie mogę się doczekać, a czekając próbuję jednak przejść tego nieszczęsnego Skyrima i dodatki.

P.S. To mój pierwszy post i witam wszystkich. Przeniosłem się tutaj z rakotwórczego forum jakim jest theModders liczę, iż tutaj dyskusje toczą się w zdecydowanie lepszej atmosferze. Poza tym obecnie interesuje mnie każdy projekt nad którymi pracujecie, gdyż wszystkie prezentują się niezwykle okazale. Na tyle, iż Enderal i Returning 2.0 otrzymają własne dodatki. :)
Odpowiedz

Sebogothic zapomniał wspomnieć, że to on jest rakotwórczy ^^

@Quasch jak to wygląda z dialogami? Czy bohater normalnie się wypowiada jak w Gothicu, czy mamy raczej jedynie do czynienia z pustą kukłą niczym ze Skyrima?

[Obrazek: spineSignature.php?name=Szymon&language=Polish]
Odpowiedz

Dobre pytanie.

[Obrazek: spineSignature.php?name=SanTiago&language=Polish]
Odpowiedz

Dokładnie tak jak w skyrim.

<p>A jak, technik i grafik.

[Obrazek: spineSignature.php?name=Blizna&language=Polish]
Ps; Nie gram w mody ;)
</p>
Odpowiedz

Szkoda. Strasznie denerwowało mnie w Skyrimie, że postać jest niema i w dodatku kamera podczas dialogów jest taka "statyczna".

Odpowiedz

@sebogothic Witaj. Fajnie, że starasz się śledzić na bieżąco, bowiem mamy również wiele projektów, których jeszcze nie zapowiedzieliśmy, ale masz rację, Returning i Enderal to póki co te największe. :)

Kwestia głównego bohatera to jest właśnie jeden z głównych powodów, dlaczego pograłem raptem kilka godzin i odstawiłem Skyrima na dobre. Takie to wszystko miałkie i nijakie dla mnie. Niby mamy dzięki temu połowę mniej roboty, no ale coś za coś. Za to Enderal potrafił mimo wszystko przyciągnąć od samego początku. Przepiękny jest, a „walory piśmienne” stoją tutaj na najwyższym poziomie.
Całe szczęście ten mod ma więcej nawiązań do Nehrima niż do samego Skyrima. Szkoda w sumie, że nikt do tej pory nie przetłumaczył tego pierwszego, chociaż się do tego zabierano, bowiem historia byłaby pełniejsza, ale już trudno.
No i przy okazji powiem, że przy tłumaczeniu trzeba strasznie uważać, żeby czasem nie wskazać formy żeńskiej lub męskiej, bo nie wiadomo, kto będzie grał, a ten sam tekst wędruje do obu wersji, przykładowo — zamiast „ZnalazłEM twój pierścień” wypadałoby dać np. „Udało mi się znaleźć twój pierścień”. Trzeba wprawnie operować synonimami.

[Obrazek: 0QmlPoM.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

Nie no, Bethesda się rozwija. W Morrowind dialogi przypominały symulator przeglądarki, w Oblivionie mieliśmy gadające głowy, a w Fallout 4 bohater otrzymał głos. :) Zapewne ta kwestia była dla twórców Enderal nie do przeskoczenia, bo tak został zaprojektowany silnik gry. A być może wygląda to tak jak w Skyrim z tych samych powodów, tzn. że jest co najmniej kilka różnych ras do wyboru, więc nawet jakby bohater miał głos to mógłby on nie pasować do postaci. Nie znam uniwersum Enderal/Nehrim, więc nie wiem jak to tam wygląda i czy są jakieś wymyślne rasy w stylu Argonian. Liczę, że w Enderal dialogi będą bardziej erpegowe, będzie więcej wyborów. W Skyrimie jak już mieliśmy wybór kwestii to ograniczał się on do przyjęcia/odrzucenia zadania.
Odpowiedz

"No i przy okazji powiem, że przy tłumaczeniu trzeba strasznie uważać, żeby czasem nie wskazać formy żeńskiej lub męskiej, bo nie wiadomo, kto będzie grał, a ten sam tekst wędruje do obu wersji, przykładowo — zamiast „ZnalazłEM twój pierścień” wypadałoby dać np. „Udało mi się znaleźć twój pierścień”. Trzeba wprawnie operować synonimami. "

Pamiętam, jak tłumaczyłem mody do Fallouta 4 i w niektórych przypadkach było mi nieco ciężko odpowiednio sformułować zdanie :)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości