Ankieta: Wolisz usłyszeć w grze nowe teksty czy te z Gothica? - Ankieta jest zamknięta.
1. Nowe teksty.
85.27%
110
85.27%
2. Te z Gothica.
14.73%
19
14.73%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie Wyniki ankiety

Risen 1 FULL PL (zapowiedź)

[Obrazek: RRzrcHE.jpg]

No i stało się. Dałem się przekonać do tego pomysłu. Wierzę, że będzie to w końcu idealna odskocznia od modów do Gothica.

Pragnę przy okazji podziękować użytkownikowi @Whitie. Miałem to pod nosem, a tak się tego wypierałem.

Nie wiem, ile to zajmie. Rok, dwa, może trzy. Ale będzie. Kluczowe jest dla mnie zawsze, żeby zacząć i mieć to z tyłu głowy. Przy Returningu też było to samo. Patrzę na to i mówię sobie: „Kurwa, przecież tego wychodzi więcej niż Wiedźmin 3 z dodatkami razem wzięty. Ale dobra, zrobimy kilka postaci i zobaczymy, co z tego będzie. A potem jeszcze kilka. I jeszcze kilka.”. Ani się nie obejrzeliśmy i już mamy połowę. Zamiast się zastanawiać, po prostu ruszyliśmy z kopyta i nie żałuję.

Założyłem przy okazję kampanię, żeby to miało ręce i nogi.

https://wspieram.to/risenpl

Jeśli ktoś chce się dołożyć do tego przedsięwzięcia, to zapraszam.

Skompletowałem sobie scenariusz i już teraz mogę zapewnić, że w każdą postać wcieli się inny aktor. To jest to, co nas wyróżnia w modach total conversion dzięki temu, że nic nas nie goni.

Całość zostanie wydana pod postacią modyfikacji o nazwie The North, która dodaje jakieś 20% zawartości do gry. Jest już jeden temat na forum, ale nie chcę tego na razie ze sobą mieszać, bo chciałbym tu omówić kilka osobnych kwestii. 
Pierwszą jest jakże istotne dla nas SVM. Chcę poznać wasze zdanie już teraz, bo to cholernie ważne. Jest taka opcja, że przeniesiemy SVM z Gothica i problem z głowy. Tylko czy taki zabieg według was bardziej podbuduje klimat, czy wręcz przeciwnie — zepsuje go? Możecie zobaczyć na przykładzie, jak to wygląda:

Możemy też nagrać wszystko od nowa. Będzie więcej roboty, ale tym się proszę za bardzo nie sugerować. W skryptach są te teksty przetłumaczone, więc wielkiego problemu nie widzę. 

[Obrazek: TyJWUH9.jpg]
[Obrazek: wSVKiAG.jpg]

Jest to podobny przypadek do G3. Teksty w skryptach są, ale w grze ich nie widać.
No i możemy też zrobić coś pośrodku, czyli trochę tego, trochę tego. Aczkolwiek wolałbym namacalnie zobaczyć, w którą stronę idzie tendencja. Dajcie znać w ankiecie.

[Obrazek: TMR37rg.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]

Fajnie, to jedyny Risen, który mi się zawsze podobał, ale w czasach jak wychodził, to miałem zbyt słaby komputer. Chętnie przejdę w wersji z dubbingiem na świeżo, po raz pierwszy. :D

EDIT: Ja jestem jednak za usłyszeniem nowych tekstów, zamiast słuchać znowu tych samych, zwłaszcza z innej gry.

Lepiej jakby były nowe teksty, tak żeby oddzielić obie gry. Nie mówię ,że całkiem by to klimat psuło gdyby były te z Gothica, ale mogłoby to być po prostu coś innego.

A więc posłuchaliście mnie.  :D Dziękuję również, za przyjęcie mojego pomysłu.

Jest to słuszna decyzja. Jest to ostatni projekt PRAWDZIWEJ PB, w którym po raz ostatni wziął udział m.in. Michael Hoge czy Kai Rosenkranz. Chętnie zagram ponownie. Ta gra zawsze żyła w cieniu Gothica i jest to wielka szkoda, że nie otrzymała szansy od społeczności polskiej po przez brak rodzimego voice actingu. Po za tym wierzę, że ten projekt się uda. Cóż spełniliście moje marzenie. Póki co będę jeszcze czekać na CSP, a gdyby CSP otrzymało też dubbing ale to już tylko marzenia...

SVM powinno być nagrane od podstaw. Trochę dziwnie się czuje gdy słyszę kwestie które brzmią identycznie.

Świetny pomysł! Trzymam kciuki!

O w mordę, tego sie nie spodziewałem. Risen to jeden z moich ulubionych RPG'ów. Cieszę się, że będę mógł w niego zagrać w mocno polepszonej wersji :D

A co do tekstów, to oczywiście wolę aby były nowe. Te z Gothica tylko by psuły klimat całkowicie oddzielnej gry. Nigdy nie przepadałem za łączeniem poszczególnych elementów z różnych serii, dlatego też nigdy nie instalowałem modów podmieniających w Risenie soundrack, czy potwory na te z Gothica, bo mi do tej gry nigdy nie pasowały. Tak samo w Gothicu 3 nigdy nie podmieniałem soundtracku na tego z Gothica 1 i 2. Zresztą to się tyczy wszystkich gier. Nie tylko Gothica, czy Risena.

Wow, świetne wieści, ograć Risena po polsku to będzie coś, oczywiście jeśli chodzi o teksty to tylko nowe bo jakby nie patrzeć mamy doczynienia ze zdecydowanie innym Uniwersum (choć  sprawiającym wrażenie podobnego)
@Quasch
A tak z ciekawości, to wilkościowo (liczba linijek tekstu lub inaczej prównane) lokalizacja Risena ma się do waszych innych projektów dajmy na to Świata Skazańców, czy Endreala, bo jestem przekonany że takie rozeznanie posiadasz, a ja ze względu na brak czasu nie śledzę większości projektów
Pozdrawiam , trzymam kciuki i życzę wytrwałości i powodzenia.

Tego to się nie spodziewałem. Pierwszego Risena przeszedłem cztery razy: bandytą pod miecze, inkwizytorem pod kostury, magiem, którego w sumie też dość dobrze w mieczu wyszkoliłem, a nieco ponad pół roku temu po raz czwarty ponownie bandytą pod topory, które są OP. Będzie pretekst by przejść Risena po raz piąty, choć w sumie miałem do niego nie wracać. :P Już się cieszę na myśl o powrocie do tej gry, dwa pierwsze rozdziały to cholerne arcydzieło, a system walki jest najlepszy ze wszystkich gier PB. Myślę, że dzięki polskiemu dubbingowi pierwszy Risen zyska dużo więcej klimatu. Ten angielski jest w sumie taki nijaki.
(25-02-2020, 18:14)Whitie napisał(a):  Jest to słuszna decyzja. Jest to ostatni projekt PRAWDZIWEJ PB, w którym po raz ostatni wziął udział m.in. Michael Hoge czy Kai Rosenkranz.
Akurat Michael Hoge brał udział jeszcze w tworzeniu Risena 2.

Okej, czyli zdecydowana większość jest za nowymi tekstami. Dobrze i niedobrze. :D

(25-02-2020, 18:14)Whitie napisał(a):  Póki co będę jeszcze czekać na CSP, a gdyby CSP otrzymało też dubbing ale to już tylko marzenia...

Jak dożyję i nie będę miał co robić na emeryturze, to pewnie się tym zajmę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(26-02-2020, 18:06)michapod napisał(a):  A tak z ciekawości, to wilkościowo (liczba linijek tekstu lub inaczej prównane) lokalizacja Risena ma się do waszych innych projektów dajmy na to Świata Skazańców, czy Endreala, bo jestem przekonany że takie rozeznanie posiadasz, a ja ze względu na brak czasu nie śledzę większości projektów

Risen ma jakieś kilkanaście tysięcy kwestii, czyli standard dla gry tej długości. Uwierz lub nie, ale nagraliśmy już kilka razy tyle.
Enderal ma tyle samo, z tą różnicą, że tam bohater jest niemy.

[Obrazek: TMR37rg.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]

Ogrywam obecnie Risena. Ta gra ma to coś, co ma G2NK. Nie widzę SVM z Gothic w Risenie. Zepsują klimat, bo jednak ta gra to taki jakby Gothic 3, tylko w innym uniwersum :D

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości