Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pakiet Ninja by mud-freak

Zazwyczaj było tak, że mogliśmy wgrywać osobno jedynie texturepacki. Żeby dostrzec zmiany na przykład w fabule czy mechanice, trzeba było odpalić konkretnego moda w formie samodzielnej „gry”. Tyczyło się to nawet najmniejszych usprawnień. I tu naprzeciw wychodzi Ninja, który oferuje łatki, które możemy wgrać do praktycznie każdej modyfikacji do pierwszej i drugiej części serii Gothic. Są to póki co:

Categorized Inventory

Dodaje kategorie w ekwipunku, coś na styl G1. Ten dodatek działa akurat tylko z G2.

Przydatne skróty klawiszowe:

SHIFT + [lewo/prawo]: Przełączanie między kategoriami
[Dobywanie broni]: Szybkie przełączanie między graczem a kupcem
HOME: Przejście do pierwszej pozycji
END: Przejście do ostatniej pozycji
SHIFT + HOME: Przejście do pierwszej kategorii
SHIFT + END: Przejście do ostatniej kategorii

[Obrazek: GYVXhfx.jpg]

Download: Klik

First Mage Kit

Dodaje takie zaklęcia jak otwieranie zamków (do nabycia na przykład u kupców) i ofiara krwi (zamienia życie na manę; wymagana znajomość 3. kręgu).

[Obrazek: JRC6hP8.jpg]
[Obrazek: TUdR45E.jpg]

Ore Armor

Dodaje do gry zbroję z magicznej rudy, którą można przywołać kodem „insert ore_armor_pl”.

[Obrazek: HaRQKxH.jpg]

No Underwater Effects

Usuwa efekty zarówno wizualne (ograniczona widoczność), jak i akustyczne (tłumienie hałasu), kiedy jesteśmy pod wodą.

[Obrazek: sfGQz2k.jpg]

Bloodsplats

Dodaje plamy krwi na ekranie.

[Obrazek: Z3QFjkW.jpg]

Trader Weapon Fix

Naprawia uciążliwy błąd z podstawki, przez który kupcy automatycznie zakładali najlepszą broń, co uniemożliwiało później jej zakup.

Mud Patch

Dodaje Wrzoda do gry. Czekam na jakieś dobre „czelendże” na youtube. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

[Obrazek: PCzoktX.jpg]

Wymagania:

— Patch 1.08k (Gothic 1)
— Wersja raportowa 2.6 (Gothic 2)
— Ninja 2+

Instalacja:

Wrzucamy plik .vdf do folderu Data w katalogu głównym.

Ninja jest kompatybilny zarówno z Systempackiem (1.7+), jak i Unionem (1.0e+), a także bez nich.

Jeśli Gothic został zainstalowany w katalogu Program Files, należy uruchomić grę jako administrator.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, warto wpisać w konsoli „Ninja”. Jeśli wszystko zostało zainstalowane pomyślnie, powinny nam się ukazać informacje na temat aktualnej wersji i załadowanych łatek. Jeśli tego nie ma, to najpewniej coś źle zrobiliśmy.

Zadbaliśmy o to, żebyście mieli wszystko ładnie po polsku. W razie gdyby pojawiło się coś jeszcze, to jesteśmy w dobrym kontakcie z twórcą. Ponoć jest też wszystko na Spine, ale tego nie sprawdzałem.

Jest jeszcze oczywiście znane wszystkim Wolne Celowanie, ale jemu poświęciliśmy już osobny wątek: Klik

[Obrazek: zFtRxXG.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

Robie challange z Wrzodem przez świat. Życzcie mi powodzonka
Odpowiedz

Upewnij się najpierw czy przechodzi z tobą do innych zenów. No i powodzenia
Odpowiedz

Fajna sprawa, czy będzie to dalej rozwijane i można się spodziewać więcej pakietów?
Odpowiedz

(16-12-2019, 01:08)Nuxemo napisał(a):  Fajna sprawa, czy będzie to dalej rozwijane i można się spodziewać więcej pakietów?

Myślę, że tak.

Odpowiedz

fajne, szczegolnie zestaw dla magow
prosze o rozwazenie minimoda z regeneracja many dla magow
Odpowiedz

Odnośnie czarów, można poprosić twórce o dodanie czaru telekineza? zawsze irytowało mnie że w danej lokacji coś przegapię, a w Dark Sadze ten czar odnośnie exploringu bardzo mi się spodobał i byłbym wniebowzięty mając ten czar praktycznie w każdym modzie. A co do modów to te dodatki raczej nie będą się gryzły z modem 'Przeznaczenie'?
Odpowiedz

(16-12-2019, 16:26)TenChłopakPoProstuUderzał napisał(a):  prosze o rozwazenie minimoda z regeneracja many dla magow

Proszę bardzo: Klik

Ten dodatek akurat jest autorstwa Kiridesa, ale działa na tej samej zasadzie, bo mud-freak stworzył fajne podwaliny pod wszystko. Można też samemu wszystko skonfigurować, jeśli nie odpowiadają nam wartości domyślne. Aby je nadpisać, należy w System\Gothic.ini wkleić coś takiego (na przykład na końcu):

Kod:
[NINJA_MANAREG]
THRESHOLD=50
DIVISOR=20
TICKRATE=2000
#PER_TICK=1

I ustawić sobie po swojemu, gdzie:

THRESHOLD = Wartość maks. many, jakiej potrzebuje bohater, aby odblokować regenerację (domyślnie: 50).
DIVISOR = Wartość, na podstawie której określa się szybkość regeneracji (domyślnie: 50). Wzór: Tempo regeneracji = (Maks. mana + (DIVISOR / 2)) / DIVISOR
TICKRATE = Częstotliwość regeneracji podana w milisekundach (1000 = 1 sekunda).
PER_TICK = Stała wartość many, która ma być regenerowana za każdym razem.

(16-12-2019, 16:44)Nuxemo napisał(a):  Odnośnie czarów, można poprosić twórce o dodanie czaru telekineza?

Zajebisty pomysł. Przekażę.

(16-12-2019, 16:44)Nuxemo napisał(a):  A co do modów to te dodatki raczej nie będą się gryzły z modem 'Przeznaczenie'?

Nie powinny.

Odpowiedz

Świetny pomysł z tymi małymi dodatkami. Najbardziej podoba mi się chyba naprawienie tego buga u handlarzy. Bardzo mnie to irytowało. Dodanie kategorii do ekwipunku i zaklęcie otwierania zamków tez bardzo mi się przydadzą. Z chęcią z tego skorzystam :D
Odpowiedz

Quasch sprawdzałeś te pliki Ninja +? Bo mi antywirus ciągle trojana wykrywa, więc wole się upewnić czy po prostu antiwirus świruje czy może faktycznie coś tam siedzi.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości