Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Opinie i wrażenia

Bardzo dobry mod...
szkoda tyklko że taki krótki ;c
Odpowiedz

Może trochę wstyd się przyznać, ale dopiero dzisiaj ukończyłem tego moda. Wykonanie wszystkich zadań w tym m(i)odzie zajęło mi 12 godzin i 1 minutę. ;) Nie udało mi się wykonać trzech zadań, w sensie zepsułem je. Pierwsze zadanie to polowanie na wilki z Aidanem. Zgapiłem się i za jakiś czas okazało się, że Aidan poradził sobie sam. Drugi quest, to ten posłaniec od roślinek - zjadły mi go wilki. :D A trzecie zadanie zepsułem umyślnie, bo nie chciałem pomagać w szemranych interesach Świstakowi (myślałem, że Malte się na mnie wkurzy i nie będzie chciał mnie ćwiczyć w przyszłości).

Poniżej najfajniejsze moim zdaniem kwestie:
+ fabuła (bardzo ciekawe i zróżnicowane zadania, moim ulubionym zadaniem było zadanie dotyczące zabójstwa w chacie)
+ klimat (naprawdę czuć, że gra się w starego, dobrego Gothic'a)
+ balans (na początku jest ciężko wygrać walkę z prostym wilkiem, ale z upływem czasu, gdy nasz bohater rośnie w siłę, to z ogrmną satysfakcją wraca się ponownie zmierzyć z wrogami, które kładły nas na przysłowiowego hit'a)
+ DUBBING (moi rodacy się spisali, mimo małych potknięć w różnym wymawianiu imion (Pacho), to dubbing pełny profesjonalizm, bardzo dobrze dobrane głosy, mocne 9,5/10) Może na przyszłość warto podsyłać aktorom dodatkową informację jak czytać poprawnie dane imię; coś na zasadzie Pacho [czyt. Paczo].

Co do minusów, to denerwujące jest wykonywanie jakichś akcji o określonej porze lub po prostu było ich w tym modzie za dużo. Może ja źle grałem, ale istnieje jakiś inny sposób na "popchnięcie godziny w grze" poza funkcją snu? Oczywiście pomijając kody, z których nie chcę i nie lubię korzystać.  

Grałem na wersji 1.2 i nie miałem ani jednego problemu z działaniem gry czy wyrzucaniem do pulpitu. Kompletnie nic. Pare razy kamera przy skryptach potrafiła "zdziczeć", ale wystarczyło wczytać stan gry, które nota bene robię bardzo często i problem znikał.

Mod naprawdę świetny i godny polecenia fanom serii Gothic i nie tylko.

PS Czy mi coś umknęło, czy naprawdę nie można dowiedzieć się z modyfikacji, kto temu chłopu w tej chatce wbił sztylet w plecy? :P
Odpowiedz

Toś waćpan nasłodził. Cukru dzisiaj nie będę potrzebował. :P

Z tym wymawianiem imion to ciężka sprawa, jak się większość ogarnia zdalnie.
Rozpiskę oczywiście zawsze każdemu daję, ale czasami się do niej nie stosują i wtedy przychodzi zrezygnowanie w stylu: No dobra, jak już tak nagrałeś, to niech będzie, nie będziemy całej postaci robić od nowa…
Ale można to też tłumaczyć tak, że postacie różnie na siebie mówią. Sam łapię się na tym, że raz mówię Bludłin, a raz Bladłin.

A wątek zabójstwa w chacie nie został później rozwinięty.
Odpowiedz

Dzisiaj ukończyłem moda, grało się przyjemnie, fabuła, zadania i dubbing potęga absolutna. Przejście modyfikacji zajęło mi 8 godzin i 37 minut.
+ dodanie:
-kapitalny dubbing
-nowe animacje/czynności (kopanie w pagórku, ścinanie drzew)
-ciekawe zadania, moje ulubione to "zamkowe kosztowności" oraz "Jaskiniowcy" - to zadanko z goblinami świetne, na 3 lvl'u to robiłem i musiałem się sporo naskakać ale bardzo dobrze się bawiłem przy tym zadaniu 
-dodanie sprintu (odkrylem dopiero w 5h gry dodgy ‌)
-tworzenie postaci
-zaimplementowanie skakania z G1
-wybór kilku ścieżek
-silnie skondensowana fabuła, wiele zadań na tak okrojonym obszarze

+ ujemne:
-losowość szyfrów/zamków, coś strasznego
-trzymanie broni na początku w dwóch łapach mimo że mechanika jest z G2
-Rączka leżący przed swoją chatą (chyba po zawaleniu wieży) smutajka
-stare tekstury z G1, jednakże nie zawsze bo zwierzęta miały txt z G2
-bełt/strzala po trafieniu w cel wydawała dzwięk jakby trafiała w pancerz płytowy

Ocena końcowa 9/10. Potęga absolutna, jak dla mnie czołowa pozycja w modach
Odpowiedz

Jak Ty grałeś w tego moda na silniku jedynki to chylę czoła przed Twoją potęgą :P
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości