Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dziwne rzeczy się dzieją przy zakończeniu questa "Zamkowe kosztowności":
1) Przy cutscence zostawiłem gothica na parę minut zminimalizowanego. Gdy wróciłem wszystko na zewnątrz było 'rozjaśnione' (https://imgur.com/a/MVuUXPq)
2) Z kolei przy rozmowie z Diegiem przedostatnia i przed-przedostatnia kwestia odtworzyła się jedna razem z drugą. Nakładając oba dialogi.
3) Po ostatniej kwestii kilka razy kamera, sterowanie i menu zablokowało się. Mogłem jedynie otworzyć ekwipunek i zamknąć grę menadżerem.

Nie wiem czy to akurat bugi moda czy gothica. Gram na Spine, a przy próbie odtworzenia ich czasami się udawało, czasami nie.
Odpowiedz

1) To nie błąd modyfikacji, a twój. Zobacz ustawienia jasności, gammy etc, bo na pewno nie masz na równo.
3) Aktywuj marvina i wpisz set time, pomoże.
Odpowiedz

Nie zmieniałem nic w ustawieniach. Po wczytaniu innego save'a jasność jest w porządku.
Odpowiedz

Nie wiem co się stało ale od pewnego momentu nikt mnie nie atakuje,wraz z potworami,strażnikami i ogólnie wszystkim co żywe.Nie wiem jak to naprawić resetowałem grę i wczytywałem savy,nic nie pomogło,nie wiem czy jest to problem modyfikacji czy samego gothic'a.Stało to się albo w momencie kiedy gadałem z jakimś bandytą,który się nazywa na ''Q'' i powiedziałem że mam ciekawe rzeczy przy sobie,więc mnie zaatakował,uciekłem z nim za obóz i tam pokonałem,wszystko wyglądało w porządku bo dał mi nawet quest'a.Bądź w momencie gdy chwile później poszedłem lasem w stronę starej kopalni,czy ktokolwiek tam się znajduję.Mój bohater,gdy próbowałem się dostać do starej kopalni i jej okolic,powiedział ze jest zbyt słaby i zawrócił w dość upośledzony sposób bo zrobił parę kółek i nie wiem czy to jakoś nie zbugowało mi świata,bo w tym lesie już nic nie chciało mnie zaatakować,choć się triggerują,ale gdy przychodzi co do czego do się po prostu patrzą albo nawet ignorują.Właśnie się zastanawiam czy mam zwalone savy już na amen czy da się to jakoś uratować.
Odpowiedz

Prawdopodobnie to błąd upośledzonego AI z Gothica 1, poniekąd twórców, że zamiast używać tego z G2 przenieśli to z G1.
Odpowiedz

A podejdź do jakiegoś NPC, zagadaj do niego i zakończ rozmowę.

[Obrazek: spineSignature.php?name=Szymon&language=Polish]
Odpowiedz

Dobra pogadanie z Npc'em (Prawdopodobnie obojętnie z jakim) naprawiło bug'a i znów mnie chcą pozabijać,przynajmniej Npc'e bo z potworami nie próbowałem jeszcze, ale pewnie to jeden kij,więc dzięki Simen za sugestie.
Odpowiedz

W dialogu z Markiem (podczas zadania "Męskie zajęcie") zostajemy poinformowani o tym że musimy ściąć cztery drzewa bez liści, jest to wprowadzające gracza w błąd bo sam szukałem takich drzew, a faktycznie chodzi o zwykle drzewa

"Nie ma nic wstydliwego, w tym, że kogoś zraniłeś Każdy rani, lecz w jaki sposób to zrobiłeś! Jeśli zdradziłeś, to jesteś bez wartości Nie można Ci ufać, bo do kurewstwa masz skłonności" - AK47
Odpowiedz

Dziękuję wszystkim za pomoc. Przekazałem wszystkie sugestie twórcom i ponoć mają już ogarniętego patcha w 95%. Fajnie, że jeszcze im się chciało, bo poprawili naprawdę masę rzeczy, w tym crashe w okolicach areny. Problemem okazały się kamienie szlifierskie.
Jeśli więc ktoś nie miał okazji zapoznać się z modem albo przymierzał się do powtórnego zagrania, to radzę się jeszcze wstrzymać.

[Obrazek: zFtRxXG.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

Muszę o to zapytać. Przywrócili AI z G2?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości