Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[G2NK] Odyseja — W imieniu Króla 2.6.4

(03-11-2021, 20:35)SerniczekPierniczek napisał(a):  Witam,
Mam problem z pojawiającym się bugiem na Tamorze, po odebraniu questa o zjawie w zamku gubernatora Bruno. 
Służący Janus opowiada nam o zjawie i każe odwiedzić zamek o północy lecz tu pojawia się problem.
Nie jestem w stanie o pólnocy dostać się do zamku, gdyż jak wchodzę tylko na jego teren wyskakuje mi nagle czarny ekran po którym nie można w sumie już zrobić nic poza restartem gry (w solucji, napisane było że to nie włączający się filmik i żeby spróbować przespać się za zamkiem i wrócić lecz i to nie pomogło).
Próbowałem każdego chyba sposobu, na marviie zmieniałem czas w środku zamku na północ, teleportowałem się na plażę a z niej do zamku, spałem na statku po czym wracałem na wyspę i udawałem się do zamku ale również i to wszystko na nic.
Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić? Trochęs szkoda mi 20h grysmutajka
Wyłącz DX11 na czas cutscenki.
Odpowiedz

(03-11-2021, 20:48)Nuxemo napisał(a):  
Mam problem z pojawiającym się bugiem na Tamorze, po odebraniu questa o zjawie w zamku gubernatora Bruno. 
Służący Janus opowiada nam o zjawie i każe odwiedzić zamek o północy lecz tu pojawia się problem.
Nie jestem w stanie o pólnocy dostać się do zamku, gdyż jak wchodzę tylko na jego teren wyskakuje mi nagle czarny ekran po którym nie można w sumie już zrobić nic poza restartem gry (w solucji, napisane było że to nie włączający się filmik i żeby spróbować przespać się za zamkiem i wrócić lecz i to nie pomogło).
Próbowałem każdego chyba sposobu, na marviie zmieniałem czas w środku zamku na północ, teleportowałem się na plażę a z niej do zamku, spałem na statku po czym wracałem na wyspę i udawałem się do zamku ale również i to wszystko na nic.

Dziękuje Ci za odpowiedź, tylko mam jeszcze małą prośbę, mianowicie czy mógłbys wyjaśnić mi jak dokłądnie to zrobić? W opcjach nic nie widziałem, pod klawszem f11 również nie :/
Odpowiedz

(03-11-2021, 21:54)SerniczekPierniczek napisał(a):  

Dziękuje Ci za odpowiedź, tylko mam jeszcze małą prośbę, mianowicie czy mógłbys wyjaśnić mi jak dokłądnie to zrobić? W opcjach nic nie widziałem, pod klawszem f11 również nie :/
W Folderze System masz plik draw.dll zamień go na np draw123.dll. Nie musisz niczego usuwać ani nić po prostu dopisz coś do nazwy. Jak wejdziesz do gry dx11 bedzie już wyłączony. Jak cutscenka Ci się już załączy to zapisz gre wyłącz i po prostu zmień analogicznie plik draw123.dll znowu na draw.dll i po włączeniu gry dx11 ponownie będzie w grze.
Odpowiedz

(03-11-2021, 22:26)Nuxemo napisał(a):  
(03-11-2021, 21:54)SerniczekPierniczek napisał(a):  

W Folderze System masz plik draw.dll zamień go na np draw123.dll. Nie musisz niczego usuwać ani nić po prostu dopisz coś do nazwy. Jak wejdziesz do gry dx11 bedzie już wyłączony. Jak cutscenka Ci się już załączy to zapisz gre wyłącz i po prostu zmień analogicznie plik draw123.dll znowu na draw.dll i po włączeniu gry dx11 ponownie będzie w grze.

Jezu, dzięki Ci szefie! Uratowałeś mi 20h gry a nigdzie nie mogłem znaleźc rozwiązania! Cheers byku, dziękuje jeszcze raz!  aniołanioł
Odpowiedz

Z ciekawości, z której wersji DX11 korzystasz? Jeśli ten błąd pojawia się częściej, to warto byłoby się temu przyjrzeć. Możesz opisać dokładnie jaki miałeś problem z cutscenką na DX11 w Odysei? I czy to było tylko w tej cutscence, czy w innych też? Co z innyi modami + dx11? Działało ok?

No i z jaką wersją systempacka lub uniona graleś. W nowszej wersji Uniona, zwłaszcza 1.0k/1.0l było dużo poprawek do formatu .bik co do filmów.
Odpowiedz

Witam mam pytanie mieliście taki problem na Wyspie Mendozy gdzie trzeba odnaleźć jego skarb i podczas kopania w tym miejscu gdzie on się znajduje nic się nie dzieje?
Pokonałem wszystkich na wyspie i dowiedziałem się gdzie jest Mendoza oraz odnalazłem te 12 notatek później gdy kopię w tym miejscu gdzie on mam być tak jakby nic tam nie było.
Znalazłem jeden taki filmik jak gość gra w niemiecką wersję i normalnie mu to zadanie zalicza. Próbowałem sprawdzić czy może to wina DX11 ale wychodzi na to że nie jest to jego wina.
Problem rozwiązany trzeba było przeczytać te 12 notatek po dostaniu tego zadania a ja czytałem je wcześniej i nie miałem żadnych wpisów.
Odpowiedz

Odyseja jest dość obszernym modem, a zarazem trudnym. Bez filmików na YT i porad grających, trudno się gra, aczkolwiek znalezienie samemu rozwiązania problermu daje sporo satysfakcji, o ile wcześniej grający nie połamie klawiatury i roztrzaska myszki. :)
Odpowiedz

Witam mam problem i nie wiem jak go rozwiazać mianowicie jestem w Tamora mam zadanie  Kopalnia srebra  wyczysciłem całą kopalnie zebrałem srebro i otwożyłem wejscie od wewnątż  co powinno zakończyć zadanie .Tak jednak nie jest nie mam żadnego dialogu  z Gubernatorem który to zlecił a wpis w dzienniku podaje tylko że znalazłem wejscie ale jak je otwożyć* kurła  no jak to jest przez taki błąd nie moge grać dalej konieć ,stop z fabółą i grą no chyba że czegos nie zrobiłem tak jak powinienem  ,ktos pomoże.
Odpowiedz

A kiedy wlazłeś do tej kopali srebra? Przed zleceniem, czy po? Jeśli zaszedłeś tam przed zleceniem, to masz kichę. Trzeba wczytać zapis przed i pójść po zlecenie.
Odpowiedz

Polecam robić co ZEN/rozdział/wyspę cokolwiek osobny save. To chyba jedyna metoda na uniknięcie utknięcia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości