Gothic 2 NK odyseja w imieniu króla problem z wydajnością
#1

Mam problem z odyseją a mianowicie taki: przeszedłem grę do początku 4 rozdziału gdzie na statku zostałem paladynem i miałem sowbodny dostęp do lokacji poprzednich. Miałem płynąć na tamore ale gra się nie wczytywała, więc zgodnie z poradami reinstalowałem grę, ale z unionem zadziałało, jednak gra zaczęła klatkować co około 1-2s i nie da się aktualnie tak grać. Nie chciałbym tracić 70h gry, więc proszę o poradę co zrobić. Próbowałem następujących rzeczy:
1. Granie z unionen.
2. granie bez uniona na dx11
3.granie z unionen na dx 11
4. zainstalowanie przez SPY
5.zainstalowanie ze strony niemieckiej wszystkiego łącznie z nowymi teksturami do dx11
Odpowiedz
#2

Próbowałeś LegacyAltRenderer na DirtectX9? Ja tak gram na starym laptopie w mniej wymagające mody i wlasnie odyseję na moim komputerze. Znacząco poprawia wydajność.
Odpowiedz
#3

a moze zainstaluj przez spine i przenieś sobie save? Mi na spine śmiga wszystko, w taki sposób przeszedłem grę, a kompa to mam leciwego
Odpowiedz
#4

(18-01-2023, 12:13)Kaznodziej napisał(a):  Próbowałeś LegacyAltRenderer na DirtectX9? Ja tak gram na starym laptopie w mniej wymagające mody i wlasnie odyseję na moim komputerze. Znacząco poprawia wydajność.

a skąd mam pobrać ów program?
Odpowiedz
#5

Tutaj: https://github.com/SaiyansKing/Gothic-Le...s/tag/v1.1

DirectX9 powinien najplynniej działać. W ekstremalnych warunkach wyłączasz anti aliasing i VSync. Vulkan możesz też obadać z włączoną i wyłączoną opcja reversed depth buffer.
Odpowiedz
#6

(18-01-2023, 21:22)Kaznodziej napisał(a):  Tutaj: https://github.com/SaiyansKing/Gothic-Le...s/tag/v1.1

DirectX9 powinien najplynniej działać. W ekstremalnych warunkach wyłączasz anti aliasing i VSync. Vulkan możesz też obadać z włączoną i wyłączoną opcja reversed depth buffer.

Ogólnie to nie działa, czuję że problemem może być jakiś plugin, ponieważ gra działa płynnie pomiędzy klatkami. Naprawdę już nie wiem co począć
Odpowiedz
#7

Może wywal całkiem Directx9/11 i graj na klasycznym silniku? Ja grałem bez, nie wiem jak inni. Niekoniecznie każdy mod pod to moze byc zoptymalizowany...
Odpowiedz
#8

Jeśli mowa o klatkażu to nie wiem jak w późniejszych etapach, ale w początkowej fazie rozgrywki jest wzrost wydajnosciowy o połowę FPS albo i więcej. Może faktycznie jakiś plugin? Najlepiej wywal wszystkie pluginy i zobacz wtedy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości