Gothic 2 NK odyseja w imieniu króla problem z wydajnością

Mam problem z odyseją a mianowicie taki: przeszedłem grę do początku 4 rozdziału gdzie na statku zostałem paladynem i miałem sowbodny dostęp do lokacji poprzednich. Miałem płynąć na tamore ale gra się nie wczytywała, więc zgodnie z poradami reinstalowałem grę, ale z unionem zadziałało, jednak gra zaczęła klatkować co około 1-2s i nie da się aktualnie tak grać. Nie chciałbym tracić 70h gry, więc proszę o poradę co zrobić. Próbowałem następujących rzeczy:
1. Granie z unionen.
2. granie bez uniona na dx11
3.granie z unionen na dx 11
4. zainstalowanie przez SPY
5.zainstalowanie ze strony niemieckiej wszystkiego łącznie z nowymi teksturami do dx11
Odpowiedz

Próbowałeś LegacyAltRenderer na DirtectX9? Ja tak gram na starym laptopie w mniej wymagające mody i wlasnie odyseję na moim komputerze. Znacząco poprawia wydajność.
Odpowiedz

a moze zainstaluj przez spine i przenieś sobie save? Mi na spine śmiga wszystko, w taki sposób przeszedłem grę, a kompa to mam leciwego
Odpowiedz

(18-01-2023, 12:13)Kaznodziej napisał(a):  Próbowałeś LegacyAltRenderer na DirtectX9? Ja tak gram na starym laptopie w mniej wymagające mody i wlasnie odyseję na moim komputerze. Znacząco poprawia wydajność.

a skąd mam pobrać ów program?
Odpowiedz

Tutaj: https://github.com/SaiyansKing/Gothic-Le...s/tag/v1.1

DirectX9 powinien najplynniej działać. W ekstremalnych warunkach wyłączasz anti aliasing i VSync. Vulkan możesz też obadać z włączoną i wyłączoną opcja reversed depth buffer.
Odpowiedz

(18-01-2023, 21:22)Kaznodziej napisał(a):  Tutaj: https://github.com/SaiyansKing/Gothic-Le...s/tag/v1.1

DirectX9 powinien najplynniej działać. W ekstremalnych warunkach wyłączasz anti aliasing i VSync. Vulkan możesz też obadać z włączoną i wyłączoną opcja reversed depth buffer.

Ogólnie to nie działa, czuję że problemem może być jakiś plugin, ponieważ gra działa płynnie pomiędzy klatkami. Naprawdę już nie wiem co począć
Odpowiedz

Może wywal całkiem Directx9/11 i graj na klasycznym silniku? Ja grałem bez, nie wiem jak inni. Niekoniecznie każdy mod pod to moze byc zoptymalizowany...
Odpowiedz

Jeśli mowa o klatkażu to nie wiem jak w późniejszych etapach, ale w początkowej fazie rozgrywki jest wzrost wydajnosciowy o połowę FPS albo i więcej. Może faktycznie jakiś plugin? Najlepiej wywal wszystkie pluginy i zobacz wtedy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości