Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Edycja Rozszerzona +

ER Plus nadchodzi!
Vincent93 - "Bardzo ciekawa wiadomość dla fanów Gothica a zwłaszcza jego pierwszej odsłony! ER Plus to właściwie rozszerzenie rozszerzenia a więc dodatku autorstwa Outlandera , którego zamysłem było wzbogacenie Kolonii Karnej o nowe elementy, które by do niej pasowały i często były w pierwotnych planach twórców. I tak otrzymaliśmy nową frakcję - Bandytów, którą możemy przejść całą grę i wiele innych nowości gdzie zadbano o zgodność i spójność ze światem znanym z podstawowej wersji gry. Uczestniczyłem w tym projekcie aż do momentu gdy główny twórca go zakończył mimo , że było pole do dalszego rozwoju. Dlatego postanowiłem to kontynuować. Znalazłem współpracownika , który zgodził się wziąć udział w moim projekcie jako człowiek od spraw technicznych podczas gdy mi przypadła rola scenarzysty i twórcy dialogów. Tak wcieliliśmy w życie scenariusze przygotowywane wcześniej do pierwotnej ER jak i zupełnie nowe pomysły. Zależało mi by zostałe dodane barwne i charakterystyczne postacie, często kierujące się złymi zamiarami ale i te dobre nie pozbawione jednak własnego pierwiastka. Chciałem też zdynamizować niektóre postacie by Bezimienny nie wykonywał roboty zawsze sam i potem tylko o tym opowiadał. Ale często drewniany silnik gry podcinał w tym aspekcie skrzydła choć ostatecznie się udało trochę rozruszać niektórych Npców. Oprócz tego Reflide zadbał o nowe elementy jak umiejętności typu przywrócone kowalstwo lub pomniejsze jak wprowadzone w Gothic 2 :NK pasy czy zaimplementowany alternatywny oręż typu nowe miecze, łuki lub topory. "

Poniżej bardziej szczegółowa lista zmian :

- Prawie 50 nowych questów 
- Nowe misje dla każdej z gildii jak i dla każdego pojawiające się na różnym etapie gry w tym pod koniec
- Spora część bugów z podstawowej ER została poprawiona (było tego całkiem sporo)
- Kowalstwo którego brakowało w ER
- Pasy i nowy oręż i modele pancerzy.
- Dużo nowych dialogów dla postaci nie tylko dodanych w tym addonie ale znanych ze zwykłej ER jak i podstawki
- Nowe potwory jak Polne Bestie , Aligatory , Olbrzymie Szczury i nie tylko
- Poprawiony wątek Łowców Orków (Wreszcie naprawdę interesują się walką z Orkami)
- Nowe znajdźki i ciekawe przedmioty do zdobycia

- Dużo nowych obiektów, elementów wyposarzenia
- Więcej wyborów w zadaniach
- Więcej interakcji z otoczeniem np. korzystanie z ławek, więcej rud z możliwością wydobycia itd.
- Nowe tekstury.

Co do dalszego rozwoju projektu to ambitne plany takie jak ER 2 (kontynuacja stylu ER w Dwójce z wątkami z pierwszego rozszerzenia jak i zupełnie nowymi) , dalsze rozwijanie ER Plus (wątek WielkiegoTurnieju Gladiatoów na arenie Scatty'ego, Wolna Kolania dostępna do eksplorcji i możliowść poznania ich mieszkańców, wątęk Podzmienego Miasta Orków na, które mam pomysł) stanęły niestety pod znakiem zapytania przez własną głupotę ( ,,Muszę zapisać swój doborek scenariuszowy w chmurze albo wrzucić na pendrive'a, ale może jutro") doprowadził do tego iż może wszystko przepadło na skutek awarii dysku twardego. Próbuje to odzyskać ale niewiadomo czy specjaliści dadzą radę. Ale nadzieja jest.
Najważniejsze jest jednak to, że ER Plus pojawi się pod koniec Grudnia bądź początkiem nowego roku do pobrania dla wszytkich. Póki co ostatnie szlify i testy by dostarczyć jak najlepszy produkt ale trzeba też pamiętać, że powstaje on w zaledwie dwu-osobowym gronie ludzi , którzy mają pracę, naukę i życie prywatne.

Tym niemniej kolejne Gothicowe doświadczenie już na przełomie  2022\2023 roku! 

Bardzo chcielibyśmy również zaprosić szczególnie zainteresowanych, na nasz discord gdzie znaleźć będzie można sporą ilość screenów wrzucanych na bierząco z tworzenia modyfikacji oraz zgłaszać nam zaistniałe błędy lub nawet zaproponować zmiany.
https://discord.gg/g8AgNKfcXh

Pozdrawiamy Serdecznie!
Vincent93 oraz Reflide ;-)
Odpowiedz

Cieszę się, że projekt żyje, bo po zamknięciu wątku na themodders.org miałem obawy.

Czy będzie możliwość ogolenia głowy i zrobienia sobie tatuaży po dołączeniu do bractwa? W zwykłej ER bardzo mi tego brakuje. prosi

Wen die Hoffnung stirbt ist der letzte Schild eines kriegers seine Ehre...
Odpowiedz

Nie chcę wyjść na jadopluja czy coś, ale nie uważacie, że Edycja Rozszerzona dodaje tej zawartości aż nadto? Kolonia to nie miejsce na dodawanie pierdyliarda postaci i obozów. Gdyby miało to ode mnie bardziej zależeć, to wręcz wywaliłbym połowę tych niepotrzebnych dialogów, a nie dodawał kolejne, bo one prędzej nużą, niż cokolwiek wnoszą. Dosłownie ma się wrażenie, że każdy ma nam do powiedzenia jakże pasjonującą historię swojego życia i niestety nie tylko ja tak myślę.

[Obrazek: 0QmlPoM.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
Odpowiedz

(15-12-2022, 03:03)Quasch napisał(a):  Nie chcę wyjść na jadopluja czy coś, ale nie uważacie, że Edycja Rozszerzona dodaje tej zawartości aż nadto? Kolonia to nie miejsce na dodawanie pierdyliarda postaci i obozów. Gdyby miało to ode mnie bardziej zależeć, to wręcz wywaliłbym połowę tych niepotrzebnych dialogów, a nie dodawał kolejne, bo one prędzej nużą, niż cokolwiek wnoszą. Dosłownie ma się wrażenie, że każdy ma nam do powiedzenia jakże pasjonującą historię swojego życia i niestety nie tylko ja tak myślę.
Tak, masz rację w 100%. Zauważyłem że niektóre postacie mają strasznie długie dialogi, nawet po 20 kwestii co jest już ciężko się czyta po dłuższym czasie gry. Jeśli chodzi np. O Hugo zamiast tej fascynującej opowieści zrobiliśmy mozliwość kradzieży książki w której zapisał on informacje o orkach w wersji skróconej. Z resztą takich dialogów zrobiłem pożądek, zostały skrócone, wywalone bądź napisałem je na nowo ale nie tak długie.
Odpowiedz

Czy ja dobrze rozumiem, ze ER+ to jakiś mashum LzGD, ŚŚ, Bandy Quentina i Golden Moda?
Odpowiedz

Nakładka + na ER to nasza własna praca. Pracowałem przy podstawowej ER jako jeden z pomniejszych twórców. Co do aspektu żeby jakieś kolejne osoby w grze relacjonowały nam swoje życie , spowiadały się i nie miały nic do roboty to nie , jesteśmy przeciwnikami tego. Przy pracy nad podstawową ER był ktoś kto miał taki pomysł bo to robić na dużą skalę ale byłem tego przeciwnikiem już wtedy.
Co do możliwości przerobienia wyglądu bohatera na ,, Typowego Sekciarza" to były takie plany i dalej są. Jeśli projekt będzie kontynuowany to napewno się to pojawi. W tej wersji raczej nie.
Odpowiedz

Rozumiem, szkoda, w takim razie wolę poczekać na aktualizację.  huh

Odpowiedz

Nie ma co czekać. Jest wiele ulepszeń w Bractwie. Dużo zadań pobocznych i gildyjnych dla tamtejszych kast. A co do tych aspketów to popytam jeszcze współpracownika i może awansem to będzie jednak też.
Odpowiedz

Funkcja z dostosowywaniem wyglądu Bezimiennego do standardów Bractwa oficjalnie pojawi się w modzie. Okazało się to proste i w zasadzie już jest.
Odpowiedz

@Vincent93 wspaniała wiadomość :)

Mam jeszcze pytanie, czy zaimplementowane w modzie kowalstwo będzie coś na modłę g2 nk, czy bardziej taki system z kronik myrtany bądź czasu zapłaty, gdzie korzystało się z przepisów?

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości