G3 paczka modów - animacje zbyt szybkie ?
#1

Witam. Mam dziwny chyba problem.
Zacząłem sobie nową grę z paczką modow wg instrukcji i wszystko cacy, zająłem miejscówkę po czym lecę pogadać z kim trzeba i kim sie da, pokraśc itd, w pewnym momencie widzę jak animacje są ok 1,5-2x szybsze. Biegam jak sprinter, poszedłem w stronę latarni zabić rabusiów i moje ataki jak i przeciwinika są również szybsze.
Czemu ? Czy ja coś zepsułem ?
Google nie pomaga w żaden sposób.

Pozdrawiam

=============
Dobra ogarnąłem. Gra jest tak stara że gdy mam 100FPS na 1440p w większości zaludnionego rejonu to tego tak nie wyczuwam. Ale gdy tak jak pisałem na cyplu jestem patrząc w kierunku.... yyyy w zasadzie niczego bo tylko kawałek ziemi/woda/niebo to te fpsy dobijają do 200 itd, i gra szaleje. No chyba że na to też jest jakiś fix ?
Bo w zasadzie jest to dziwne. Bo w opcjach można ustawić limit FPS i pomimo to klatki i tak lecą ponad tą wartość.

Tak samo dodam info że o ile czcionka jest lipna pod tych modach i instalacja "poprawionej xD" miała to zmienić, ale wg mnie jest lepsza o może 10%. Po prostu zbyt cienkie są te napisy że muszę skupiać się aby zobaczyć jak ktoś ma na imię lub inne informacje pomniejsze wyczytywać (nie, czcionka nie jest za mała, jest po prostu śmieciowa). Pobrałem na szczęście lepszą :)
Odpowiedz
#2

Jeśli masz kartę ,,zielonych" to w panelu sterowania Nvidia można narzucić ustawienia 3D dla aplikacji gothic3.exe i ustawić maksymalną częstotliwość wyświetlania klatek. Osobiście nigdy tego nie sprawdzałem z Gothiciem 3, ale na moje oko powinno działać. 

Jeśli chodzi o czcionkę to polecam tę:

https://fonts.google.com/specimen/MedievalSharp

Przetestowałem ich naprawdę sporo i ta się sprawdza dość dobrze i jest klimatyczna. (Btw. ta sama czcionka jest używana tu na forum :D ) Tamta czcionka z poradnika jest strasznie nie czytelna. Nie wiem, czy ktoś miał fazę na ambientowe albumy Burzum, ale wyczuwam inspirację bo użyto tam chyba tej samej czcionki głupek

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam  omg

Wen die Hoffnung stirbt ist der letzte Schild eines kriegers seine Ehre...
Odpowiedz
#3

(07-11-2022, 06:41)Kaznodziej napisał(a):  Jeśli masz kartę ,,zielonych" to w panelu sterowania Nvidia można narzucić ustawienia 3D dla aplikacji gothic3.exe i ustawić maksymalną częstotliwość wyświetlania klatek. Osobiście nigdy tego nie sprawdzałem z Gothiciem 3, ale na moje oko powinno działać. 

Jeśli chodzi o czcionkę to polecam tę:

https://fonts.google.com/specimen/MedievalSharp

Przetestowałem ich naprawdę sporo i ta się sprawdza dość dobrze i jest klimatyczna. (Btw. ta sama czcionka jest używana tu na forum :D ) Tamta czcionka z poradnika jest strasznie nie czytelna. Nie wiem, czy ktoś miał fazę na ambientowe albumy Burzum, ale wyczuwam inspirację bo użyto tam chyba tej samej czcionki głupek

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam  omg

Gdybym sam o tym nie pomyślał to bys pewnie pomógł :). Tak w Nvidii zadziałała ta opcja idealnie także nie mam problemów. Co do czccionki no to wiesz na pewno że się zgadzam. Osobiście nie wiem kto taki wypaczony gust miał. W każdym razie w mojej opinii sam poradnik instalacyjny jest napisany strasznie chaotycznie, powinien zostać zmieniony, bo bardzo ciężko się to czytało.

Tak samo kwestią gustu są mroczniejsze tekstury z quest packa. Uważam że soundtrack który nam towarzyszy podczas podróży totalnie nie pasuje do mroczniejszego klimatu i to psuje całość poniekąd. Osobiście tą grę zapamiętałem jako jasną bardziej kolorową wersje z pięknie do niej dopasowanym udźwiękowieniem. Gram mimo to na tym ponieważ nie jestem pewien czy gdybym nie zainstalował tego to te normalne tekstury nie były by wypaczone na wyższej rozdzielczości?

W dodatku można by było dodać jeszcze jedno usprawnienie dla całej gry. Na co komu super widok daleki krajobrazu itd, skoro potwory/postacie pojawiają się nam kilkanaście metrów przed bohaterem ? Pamiętam kiedyś grałem z Community Patchem i Quest packiem starszym (rzadko ogrywałem G3, ostatni raz to był z 4-5 lat temu ? Może wcześniej?) i jakoś jeszcze wtedy mnie to tak w oczy nie kuło. Ale grając teraz akurat jako łucznik od początku i szukając w ten sposób ofiar strasznie mnie irytowało to pojawianie sie potworów bo trzeba do nich kawałek dojść. Jak ktoś gra na pamięc to jeszcze może wie co i jak. W każdym razie. Powinna być tam informacja o możliwości zmiany tego w konfiguracji g3.ini pewnej wartości. Oczywiście może nam pobugować grę (a dokładniej dźwięk) jeśli wybierzemy zbyt wysoką. Ale przynajmniej teraz widzę w oddali potwory

A co do poprawnej czcionki. Twoja jest na pewno dużo lepsza niz proponowana na poradniku. Ale już za dużo godzin się wgrałem żeby odpuścić tą którą sam wybrałem (wiesz jak to jest, kwestia przyzwyczajenia :D ).

Zresztą masz screen porównujący. dobry
Pierwszy jest twój. Drugi jest mój.

https://imgur.com/a/HaxIuZw
(strona nie potrafiła wstawić 3 zdjęcia, max dwa, więc linka masz)
Odpowiedz
#4

wystarczy włączyć synchronizacje pionową i rozdzielczość z częstotliwością 60Hz
Odpowiedz
#5

To już zostało rozwiązane. Ale jak jest opcja to po co się ograniczać do 60 klatek ? Oczy bolą gdy ludzie już grają ponad 100 i wracają do takich (odziwo nie dotyczy to jakoś konsol i TV xd)
Odpowiedz
#6

Grając na 100 fpsach już zauważyłem że NPC szybciej biją i nie wiem czy to jest kwestia któregoś z modów czy FPSów, ale raczej to FPSy. Już niektóryś raz spotkałem się z tym że dużo większa ilość fpsów w starej tego typu grze przyspiesza animacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości