Ocena wątku:
 • 2 głosów - średnia: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Gothic II: New Balance PL
#1

[Obrazek: AsGFpKN.png]
New Balance jest to obszerna modyfikacja dodające nowe wątki poboczne do świata Gothic II: Noc Kruka. Do modyfikacji dodano nowe, ciekawe obozy oraz nowe umiejętności jak np. inteligencja oraz wiele innych. New Balance (NB) jest to rozszerzenie bazujące na Returningu 2.0, które ma za zadanie zbalansować, poprawić i ulepszyć pod każdym względem rozgrywkę. Jego głównym założeniem jest usprawnienie gry poprzez integralne zmiany takie jak zmieniona ilość punktów doświadczenia, obrażenia wszelakich broni, pancerzy oraz wiele innych.
Pobierz
Kolejność instalacji:
 • Zainstaluj czystą wersję gry Gothic II Noc Kruka.
  • Gra nie może być zainstalowana w lokalizacji C:Program files (x86) lub C:Program files ani w żadnej innej lokalizacji, która wymaga uprawnień administratora. Najlepiej zainstalować grę na innym dysku.
  • Nie ma znaczenia czy gothic został pobrany ze Steama, czy z GOGa.
 • Zainstaluj modyfikację poprzez instalator.
  • Instalator jest podzielony na kilka części, które wszystkie trzeba pobrać i umieścić w jednym folderze, a następnie uruchomić plikiem exe.
  • Zaznacz opcję Visual C++ Redist jeśli nie wiesz, czy miałeś to zainstalowane wcześniej na komputerze.
  • Opcja z czcionką i loading screenami nie mają znaczenia, ponieważ, polska wersja i tak posiada swoje.
 • Pobierz i wypakuj do folderu z grą aktualne archiwum oznaczone nazwą NB Skrypty.
  • Część dialogów z Nocy Kruka może zostać nadpisana rosyjskimi, dlatego należy pobrać i wypakować do folderu z grą archiwum NB_Speech_PL_Fix.
 • Jeśli gra działa, można wedle uznania pobrać wybrane dodatki.
  • Zarówno texture packi jak i czcionki są kompatybilne z najnowszą wersją NB. Można je wgrać/usunąć w dowolnym momencie.

Polski dubbing (opcjonalny): https://drive.google.com/drive/folders/1...JHP5?hl=pl

WAŻNE! To wciąż jest tylko częściowy dubbing. Podmieniając pliki, godzisz się na rozgrywkę pół na pół RU-PL.

Kierownictwo: @Quasch
Edycja końcowa audio: @Nathakis
Specjalne podziękowania: @Kejczbi

Głosów użyczyli

Adam Budziszewski, Adam Żejmo, Adrian Kasperek, Adrian Slomciński, Akay, Alan Pavletta, Aleksandar Milićević, Aleksander Bromberek, Aleksander Orsztynowicz-Czyż, Aloes, Andrzej Pinkowski, Andrzej Sągin, AnonimowyLektor, Anubis, Arkadiusz Woźniak, Arkadiusz Zabilski, Artur Ziajkiewicz, Avenker, Bartosz Bujniewicz, Bartosz Janczak, Bartosz Martyna, Bartosz Wesołowski, Batryk, Benson, Błażej Parda, Borys Szafran, Cezary Ilczyna, Czareg MPL, Damian Jaworski, Damian Kulec, Damian Żłobicki, Daniel Chmielewski, Daniel Pachelski, DiFer, Divea, Filip Drożdż, Filip Przybylski, Filipus Magnus, Greedy, Grzegorz Antkowiak, Grzegorz Borowski, Grzegorz Kośmider, Herman, Hubert Dobrzyński, Igor Nowakowski, Ireneusz Nowak, Ireneusz Załóg, Jakub Kondrat, Jakub Świderski, Jan Wawrzyniec Tuźnik, Janusz Zadura, Jarosław Dubaniewicz, Jerzy Janik, Jerzy Odolski, Jorguś Pugacz, Kamil Golan, Kamil Pruban, Karol Spera, Karol Szałapski, Kevin Kobyliński, Krzysztof Baluk, Krzysztof Buratyński, Krzysztof Chruściel, Krzysztof Hofler, Krzysztof Nowak, Krzysztof Plewako-Szczerbiński, Krzysztof Ratyński, Krzysztof Siwiński, Kwami Catcher, Leszek Wojtaszak, Łukasz Górski, Maciej Melcer, Maciej Motylski, Maciej Szymerski, Maciej Więckowski, Marcel Zawadzki, Marcin Ciborski, Marcin Popczyński, Marcin Sołtyk, Marcin Thum, Marek Bienias, Marek Głuszczak, Mateusz Jędraś, Mateusz Kwiecień, Mateusz Sibila, Mateusz Zabłocki, Menthor, Metty, Michał Balcerek, Michał Borejko, Michał Grzesik, Michał Kaim, Michał Rusnarczyk, Mikołaj Klimek, Misiek200m, Monika Orzeł, Netharus, Nosalduhr, Nouwak, Oskar Hamerski, Patryk Śledź, Paweł Krucz, Paweł Wojtaszek, Pawlik, Piotr Bajtlik, Piotr Czaplicki, Piotr Kutryn, Piotr Mikołajczak, Piotr Rudzki, Przemysław Glapiński, Przemysław Gołdyn, Przemysław Nikiel, Radomir Babiński, Rafał Kosturek, Rafał Kurek, Rafał Młynarski, Rino Pawletta, Robert Wielgo, Roch Siemianowski, Roman Felczyński, Sebastian Machalski, Shiguroya, Sławomir Zawisz, Szymon Folp, Tomasz Bielawiec, Tomasz Urbański, Tomasz Zaród, Tune Seeker, Wiesław Kolbusz, Wiktor Korzeniewski, Wojciech Masiak, Zbigniew Kozłowski, Zbigniew Moskal
#2

Pojawiła się aktualizacja 28.06.2022
Changelog
#3

Pojawiła się aktualizacja 01.07.2022
Changelog
#4

Pojawiła się aktualizacja 04.07.2022
Changelog
#5

Po długich rozkminach postanowiliśmy w końcu urozmaicić rozgrywkę osobom, które i tak już wcześniej grały pół na pół RU-PL, bo wiem, że zwolenników takiej opcji jest dość sporo. Wydaliśmy przeszło 40 pełnych polskich lokalizacji i nie przypominam sobie, żeby w którejkolwiek z nich brakowało choćby jednej kwestii, więc nadszedł w końcu czas na wyjątek od reguły, bo nie jesteśmy w tak komfortowej sytuacji jak twórcy, że będziemy sobie tworzyć w spokoju, dopóki nie wydamy gotowego produktu. Musimy cały czas nadganiać progres i to jest robota głupiego, bo zakładam, że nawet jeśli dotarlibyśmy kiedyś do tej ostatniej kwestii, to ludzi już to wtedy nie zainteresuje i nie będą mieli kiedy się tym dubbingiem nacieszyć — a obsada już teraz jest porządna, bo liczy przynajmniej 130 osób (domyślam się, że gdybyśmy teraz wypuścili pełny dubbing do podstawowego Returninga, to przeszłoby to bez echa).
Z każdą kolejną aktualizacją jesteśmy coraz bardziej do tyłu. To nie była dobra decyzja, żeby brać się za coś takiego w kontekście dubbingu, bo teraz zmian w modzie jest tyle, że wszędzie są jakieś dziury. Samo dostosowanie tego pod NB zajmie nie wiem ile. Spodziewałem się czegoś podobnego, ale nie aż tak, żeby tylu wcześniejszym postaciom dodano jakieś kwestie. Jedną, pięćdziesiąt, nieważne. Postać mówiąca dwoma głosami już jest słaba, a co dopiero trzema czy czterema. Na szczęście mówimy tu o modyfikacji, w której fabuła nie gra żadnej roli. Myślę nawet, że bardziej od samych dialogów docenicie to, co robimy z całym tłem (a zwłaszcza docenią to ci, którzy i tak wszystko przeklikują).
Zakładam, że każdemu już zbrzydły te teksty z G2. Będziemy aktualizować dubbing i modyfikować istniejące SVM-y w miarę naszych możliwości. Mam jeszcze sporo niepociętych i niezaimplementowanych nagrań, a to strasznie czasochłonne zajęcie. W każdym razie w pierwszym poście zawsze znajdziecie aktualny download.

[Obrazek: 0QmlPoM.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]
#6

Paczka została zaktualizowana. Jednocześnie chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że na razie bardziej niż na dialogach skupiamy się na całym tle. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, co mam na myśli:Specjalność aktualizacji: Przemysław Nikiel w roli Thorusa (wszystkie kwestie).
PS: Ta przemowa Borki im akurat wyszła, przyznaję.

[Obrazek: 0QmlPoM.png][Obrazek: cwPQuLN.png][Obrazek: pbqk32C.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości