Pytanie o mody do Gothica
#1

Witam. Mam 3 pytanka:

1. Która wersja jest lepsza i zawiera mniej bugów? G1 Edycja Rozszerzona 1.4.91 czy Banda Quentina 0.9.3 i która będzie zdubbingowana w przyszłości?

2. To samo pytanie tylko mody Returning 2.0 AB i Returning 2.0 NB

3. Czy Przeznaczenie jest fajniejsze od Returninga? Którą wersję wybrać 1.5.1 czy 1.6?
Odpowiedz
#2

1. Raczej Banda Quentina, która jest rozwinięciem ER w wersji przed 2.0.
Jak jest w przypadku ER 2.0 i BQ - tego nie wiem, zapytałem o to w osobnym wątku i dalej czekam :D

2. NB - jest nowszy i dalej rozwijany, podczas gdy AB w swojej ostatniej wersji na Spine nie działa od ponad roku. NB jest ciut trudniejszy, niektóre elementy którymi można było nadużywać mechaniki AB zostały poprawione. 

3. To bardzo inne mody. Przeznaczenie jest bardziej nastawione na questy, w tym też sporo niekoniecznie ciekawych czy logicznych, podczas gdy Returning raczej się skupia na trudnej walce, takie gothicowe Dark Souls.

Od siebie: jak chcesz coś ciekawszego dużego, to ja polecam Odyseję. Bawiłem się porównywalnie dobrze do Returninga i Kronik Myrtany. Nowy bohater, znajome światy, dobra fabuła,  mod na 200+ godzin jak jestes kompletonistą.
Odpowiedz
#3

Sprawdzę czy będzie mi działać ta Odyseja. Jestem zielony w temacie kompletowania poszczególnych komponentów.  Napiszę wszystko szczegółowo:
Mam Gothic i Gothic 2 NK. Do tego instaluję PlayerKit 2.8 i SystemPack 1.8 i 4Gb Patch i do tego mod. Działają mi mody: Othello, Cienie Przeszłości, Dirty Swamp, Kroniki Myrtany, Sythera, Ucieczka, Złote Wrota, Edycja Rozszerzona i BQ, Przeznaczenie, Świat Skazańców, VarusBiker Edition (wiem, że 2 ostatnie mają bugi uniemożliwiające ukończenie gry).
Nie działa mi Returning i Dolina Zombie. Z Doliną Zombie sobie poradziłem doinstalowywując do systemu DirectX 9.0c i wszystkie pakiety Visual C++ 2005-2022. Returning 2.0 AB mi działa a NB nie działa. W instalce NB Windows Defender wykrył wirusa, więc zdecydowałem się pobrać przez Spine, który po podaniu lokalizacji coś tam pobrał do Gothiców i zepsuł mi grę tak, że nie uruchamiała się w ogóle, ale modyfikację Returning NB pobrał poprawnie. Do specjalnego systempacka pod Returning dałem mod pobrany przez Spine Returning NB. Przy uruchomieniu moda konsola wybiła AST.dll not found, więc pobrałem i umiejscowiłem ten plik w folderze system. Po ponownym uruchomieniu Returninga NB Menu działa, ale podczas ładowania nowej gry bije jakimiś dziwacznymi błędami. Próbowałem jeszcze zainstalować Union bo zasłyszałem, że to następca systempacka Union_1_0l 17.01.2022. Po tym zabiegu nawet Menu Główne się crashuje. I weź się tu człowieku połap o co w tym wszystkim chodzi. Fajnie by było gdyby ktoś mądry mi to wytłumaczył, choć raczej nie będę grał w Returna NB to fajnie byłoby wiedzieć co i jak zainstalować żeby działało. Dodam jeszcze że mam system Windows 10 21H2.
Odpowiedz
#4

Do Odyseji potrzebujesz Uniona. W przeciwnym wypadku zablokujesz sobie grę na etapie powrotu na pewną wyspę (zobacz wątek Odyseji)
Odpowiedz
#5

Działa mi ta Odyseja i nawet od niej Union 1.0k, ale nie mam napisów na początku jak Bezi stoi i coś mówi po niemiecku pomimo tego, że w opcjach mam włączone napisy. Ktoś miał podobny problem?
Odpowiedz
#6

(07-06-2022, 14:31)czesioanonim napisał(a):  Działa mi ta Odyseja i nawet od niej Union 1.0k, ale nie mam napisów na początku jak Bezi stoi i coś mówi po niemiecku pomimo tego, że w opcjach mam włączone napisy. Ktoś miał podobny problem?
Ja miałem taki błąd z tymi napisami, ale później nic.
Odpowiedz
#7

"ale później nic" Nuxemo A mógłbyś jaśniej? Jak to naprawić? Escalus zaciekawiłeś mnie i oglądam sobie na Youtube o tych całych Unionach i ten działający 1.0k jest już chyba przestarzały. Sprawdzę nowszy. Może pobrałem wadliwą instalkę. Nie wiem czy warto aktualizować z SystemPacków do pozostałych modów na Union? Co ten cały Union tak naprawdę może dać w innych modach oprócz bajerów z pluginów typu szybkie podnoszenie, przyspieszenie czasu itp?
Odpowiedz
#8

(07-06-2022, 15:17)czesioanonim napisał(a):  "ale później nic" Nuxemo A mógłbyś jaśniej? Jak to naprawić? Escalus zaciekawiłeś mnie i oglądam sobie na Youtube o tych całych Unionach i ten działający 1.0k jest już chyba przestarzały. Sprawdzę nowszy. Może pobrałem wadliwą instalkę. Nie wiem czy warto aktualizować z SystemPacków do pozostałych modów na Union? Co ten cały Union tak naprawdę może dać w innych modach oprócz bajerów z pluginów typu szybkie podnoszenie, przyspieszenie czasu itp?
No że miałem buga tylko z tymi napisami, nie wyświetlały mi się a później żadnego jakiegoś większego, który by mi blokował gierke. A te napisy bugowały się właśnie tylko na początku gry podczas monologu. Nie wiem jak naprawić te napisy bo kogo pytałem też nie wiedział. 
Union jest nowszym systempackiem po prostu, najprościej mówić. Zwiększa wydajność gierki i możesz sobie wgrywać właśnie te pluginy na przyspieszenie czasu, czy nawet takie które powodują ze masz AoE damage z broni białej. 
https://discord.gg/uZdrrzrJ - Jeśli masz więcej pytań właśnie o Uniona, tam Ci pomogą, są gotowe paczki itp itd. Pomogą zanistalować wszystko. No i szybciej dostaniesz odpowiedź.
Odpowiedz
#9

Ja dodam, że mi z odyseją normalnie działał union ze Spine, tak, że skończyłem grę bezproblemowo.
Zachęcam dodanie Itemfindera albo chociaz quicklootu, bo przy rozmiarze świata zerowanie lokacji często potrafi zająć mase czasu.
Dodam, że grę skończyłem w okolicach 150lvl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości