Witam wszystkich
Music 

Witam, studiuję informatykę i zajmuję się obecnie Machine Learningiem, głównie syntezatorami. Zauważyłem że większość spolszczonych modów nie ma dubbingu, więc mam bardzo łatwe i szybkie rozwiązanie tego problemu. Mogę napisać program tworzący dubbing do konkretnych modów na podstawie próbki głosu którą dostanie (starczy 5-10 sekund wyraźnej mowy w formacie .wav, może być w innym języku, mogą być kobiety). Głos wyjściowy nie będzie identyczny jak próbka, ale możliwie zbliżony. Plusem w porównaniu do innych syntezatorów (np. Mekatron, który i tak został wyłączony) jest brak metalicznego pogłosu dzięki zastosowaniu vocodera, zamiast algorytmu Griffin-Lim. Można również wytrenować syntezator na głos praktycznie identyczny jak próbka, ale w tym przypadku jest potrzebne przynajmniej 10 minut nagrań oraz samo wytrenowanie trwa co najmniej dzień. Myślę, że może to być pomocne dla twórców modów lub tłumaczących je, a mi to również pomoże w zastosowaniu wiedzy w praktyce. Nie mam czasu na przepisywanie kwestii, ale sam plik tekstowy z tekstami o ustalonym układzie i próbki głosów wystarczą do stworzenia pełnego dubbingu. Czekam na odpowiedzi, jeżeli ktoś już tu zajmuje się podobnymi rzeczami, to też chętnie się dowiem. Demo syntezatora pod linkiem: https://soundcloud.com/myrth-312065742/s...e1405e01b8
Odpowiedz

Hej. Mekatron i gothicbot nie zostały wyłączone bez powodu. To nadal kradzież czyjegoś głosu. Mi osobiście źle by się z takim czymś grało. Pozdro.
Odpowiedz

Kto powiedział że musi to być głos aktora? Może to być głos choćby osoby z forum, która się na to zgodzi. Poza tym głos z ogólnego syntezatora wytrenowałem na Mozilla Common Voice, który z założenia ma być ogólnie dostępny i można użyć głosów ludzi, którzy tam użyczali swojego głosu. A sama precyzja ogólnego syntezatora nie jest na tyle dobra, żeby rozpoznać głos danej osoby. Zupełnie nie miałem na myśli kopiować czyjegoś głosu, a raczej użyć komputera do szybszego utworzenia jakichkolwiek głosów, bo lepsze to niż granie bez dubbingu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości