Hej!

Ostatnio pojawiło mi się kilka chwil wolnego czasu w zapracowanym życiu i stwierdziłem że pora ograć coś ciekawego z G1. 

Zastanawiałem się nad ŚS 2.0 i DE  - LzGD już ograłem kiedyś, to samo ER.

Ogólnie czasu w życiu codziennym mam dość mało, więc nie bardzo mogę sobie pozwolić na zagranie w daną modyfikację 'na ślepo'. Zrobiłem więc rekonesans.

- ŚS 2.0 przez 99% graczy ma zarzucane to, że jest zdecydowanie zbyt łatwy. Wręcz łatwiejszy niż G1. Niestety jeśli to prawda to dla doświadczonego gracza jest to spory problem - przyjemność z gry wiąże się z umiarkowaną trudnością...

- DE poprawia nieco balans i dodaje nowe mechanizmy dot. rozwoju postaci, jednak dodaje mało nowego contentu i ponoć nie jest wolne od znaczących błędów.

Trafiłem jednak na jeszcze jedną ciekawą propozycję, mianowicie Othello mod. Dość ciężko znaleźć o produkcji jakieś informacje, a jednak jak pogrzebałem w temacie, to okazuje się że to bardzo dobrze oceniana produkcja. Balans stoi tu ponoć na wysokim poziomie. Jest trudno, ale nie za trudno. Jest dużo nowości graficznych i uzupełnień luk z klasycznego G1 - jednym słowem jest to coś czego szukam. Zastanawiam się tylko dlaczego nie ma tutaj ani wzmianki o tym ciekawym modzie. Wiem, że twórcą ani wydawcą nie jest BS, tym niemniej to forum jest ogólnie miejscem, gdzie mówi się o ciekawych projektach, czyż nie?

Chcę więc zapoczątkować wątek i zapytać tych co grali, czy uważacie moje powyższe rozumowanie za słuszne ;)

Pozdrawiam

:)
Odpowiedz

Warto byłoby dać jakieś screeny, linki do pobrania... z tego co wiem, to takie materiały są na serwerze kajmy. Jeśli autor nie chciał ich udostępniać na forach, to raczej cięzko o jakąś dyskusję...
Odpowiedz

Nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich projektów świata na bieżąco. Jeśli uważasz, że któregoś tu brakuje, możesz sam założyć wątek. Ja na przykład pierwsze słyszę o tym modzie.
Odpowiedz

Othello mod to chyba najlepszy remaster jedynki jaki się dotychczas pojawił pod względem balansu i leveldesignu, nie dodający przy tym żadnych nowych questów, za to jest dużo nowych broni i tego typu rzeczy , nowe mechaniki. ŚS prawie w ogóle nie ruszał balansu wiec wypada pod tym względem średnio. Nie wiem czemu Othello nie dodał swojego moda na fora, ale można go pobrać z discorda np u Kajmy.
Odpowiedz

Bo mod jest w fazie open tak to najlatwiej okreslic to po co ma pisac o nim skoro narazie mod nie posiada jasnego konceptu czym dokladnie bedzie, jest caly czas zmieniany, Othello sam przy nim dlubie  robiac to co umie, mod w zadynym razie nie jest skonczony jest grywalny ale co wersja nastepuja zmiany w wielu aspektach, wiadomo tylko tyle ze to bedzie addon, jakiego rodzaju to juz jest ciezko okreslic.
Odpowiedz

Zawsze można wrzucić zapowiedź :)
Odpowiedz

(14-07-2021, 22:54)Lobos napisał(a):  i leveldesignu
Z tego co widziałem na filmikach, to autor nie zrozumiał za bardzo koncepcji Górniczej Doliny lub po prostu chciał z niej zrobić to samo, co robi większość texturepacków (do G2): zrobił z niej dzunglę, co nie jest zbyt klimatyczne. Dobry level design nie oznacza nawalenia w każdej pustej przestrzeni roślinności, bo to pójście na łatwiznę. Gdyby to nie była Górnicza, to wyglądałoby spoko. Samo "jarkendaryzowanie" jej mi się nie podoba.
Odpowiedz

(15-07-2021, 14:58)Lobos napisał(a):  Zawsze można wrzucić zapowiedź :)

A po co? Żeby się zebrało stado i warczało przy każdej nadażającej się okazji? "To h*jowe, tamto nie działa. Kiedy premiera qrwa?". Śledzę prace nad modem, wszystko jest na dobrej drodze do tego żeby wszyscy pobrudzili gacie z zachwytu jak mod oficjalnie wyjdzie. Imho niech lepiej po cichu autor go skończy i zrobi światu niespodziankę, bez zapowiedzi, aniżeli ma cudów naobiecywać, ludzie będą czekać i czekać, no i czekać, czekać...(pozdrawiam tych którzy czekali na czas zapłaty od kiedy tylko wyszła zapowiedź. Ile to było, 8 lat?). Jak kogoś mod interesuje, chce pograć, zobaczyć co z modem, to tak jak przedmówcy pisali, discord Kajmy- tam wszystko jest.
-"Tyle na ten temat" <chowa broń> ;)

Pozdrawiam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości