Powrót po latach do G1 i G2NK, jakie mody?

Cześć!

Po latach chciałbym przypomnieć sobie Gothica 1 i 2, ale szukam jakichś modów, które odświeżyłyby nieco te gry. Z tego co widzę rynek modów działa prężnie, jest sporo różnych modyfikacji, ale niestety w ogóle nie orientuję się w temacie. Stąd postanowiłem założyć ten wątek, gdzie proszę bardziej doświadczonych fanów Gothica o pomoc przy wyborze odpowiednich modyfkacji ;)

Czego oczekuję?
Szukam modów, które w sposób kosmetyczny uzupełniają obie części o elementy, które do tych części pasują, są zgodne z uniwersum, stworzone tak, aby uzupełniały to czego twórcy gry nie mieli czasu dokończyć. Stąd raczej odpadają wszelkiego rodzaju mody dodające jakieś własne wątki fabularne, gildie czy inne tego typu rzeczy. Nie chciałbym także, żeby mody wpływały istotnie na grafikę, balans czy poziom trudności. Natomiast nowy ekwipunek, czary, postacie, questy, lokacje czy możliwości interacji ze światem, o ile zgodne z uniwersum, jak najbardziej tak. I zależy mi na pełnej lokalizacji wraz z dubbingiem, aby nie wybijać się z klimatu, dlatego też zakładam wątek na tym forum (ale mody spolszczane przez inne grupy również mile widziane).
Przejrzałem trochę modyfikacji, opisów, recenzji i wydaje mi się na ten moment, że powyższe najlepiej spełniałyby Świat Skazańców lub Definitive Edition do G1 i Nostalgic Edition do G2NK. Jednak jak wspominałem wyżej, nie znam się na modach, trudno mi ocenić czy akurat te mody są najlepsze dla mnie, dlatego liczę na Wasze opinie ;)

Pozdrawiam!
Odpowiedz

Varus Biker Edition do G2NK polecam. Kiedyś grałem i ultra przyjemnie się grało :)
Odpowiedz

Cześć. Właściwie myślimy podobnie, też mi pierwsze na myśl przyszły Definitive i Nostalgic Edition.
W obu przypadkach masz sklejkę dialogów z oryginalnych kwestii w przynajmniej 90%, więc powinieneś być zadowolony.
Odpowiedz

A byłby mi ktoś w stanie wyjaśnić jakieś zasadnicze różnice między Światem Skazańców a Definitive Edition? Który z tych modów bardziej odpowiadałby temu co opisałem powyżej?
Podobnie jeśli chodzi o G2NK i mody typu Nostalgic, VarusBiker czy Atariar Edition, który z nich byłby dla mnie najlepszy? Z opisów wydają się być bardzo podobne i trudno mi wybrać :/
Odpowiedz

Dalej stawiałbym na Definitive i Nostalgic Edition, bo są najnowsze i pewnie najbardziej odpowiadają wymaganiom dzisiejszego przeciętnego odbiorcy. :P
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości