Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WizualnyMod + nowe przedmioty, POTRZEBUJE POMOCY!

Witam bardzo serdecznie wszystkich którzy postanowili przeczytać ten wpis, nie będę zanudzał więc od razu przejdę do setna.

Kilka dni temu postanowiłem pobawić się w spacerze, na porzączku było to dla mnie trudne umieścić chociażby skrzynie ale potem już zrozumiałem i szło gładko. Kiedy zapisałem świat i otworzyłem moda poprzez plater-kit niestety ale okazało się, że przedmioty umieszczone nie można podnieść. 
Chodzi o to, że dodałem przedmioty typu : ser, mleko, woda, wino, widelec ale niestety nie można podnieść moją prośbą jest żeby ktoś pomógł mi lub wytłumaczył jak ustawić tak żeby dało się tego w grze używać. 
Dodałem również przedmioty typu : pochodnia, ławka, drzwi, skrzynia, list i również niestety nie da się wejść w interakcję.

Jeśli to nie problem to proszę jeszcze wytłumaczyć jak można dodać treść listu.

Dziękuje z góry każdemu kto chętny jest pomóc, dziękuje bardzo!
Odpowiedz

Nie jestem do końca pewien, ale najprawdopodbniej musisz dodać te obiekty w skryptach. Niestety nie powiem ci jak to zrobić, bo skryptami bawiłem się tak dawno, że już nic nie pamiętam.

Jest też taka możliwość, że można to zrobić w inny sposób. W ostatnich latach wyszło wiele narzędzi ułatwiejących modowanie, ale ja nigdy z nich nie korzystałem, więc nie wiem co dokładnie można z nimi zrobić. W kazdym razie skrypty to najszybsze, co mi przyszło do głowy.
Odpowiedz

(23-05-2021, 21:12)Dharxen napisał(a):  Nie jestem do końca pewien, ale najprawdopodbniej musisz dodać te obiekty w skryptach. Niestety nie powiem ci jak to zrobić, bo skryptami bawiłem się tak dawno, że już nic nie pamiętam.

Jest też taka możliwość, że można to zrobić w inny sposób. W ostatnich latach wyszło wiele narzędzi ułatwiejących modowanie, ale ja nigdy z nich nie korzystałem, więc nie wiem co dokładnie można z nimi zrobić. W kazdym razie skrypty to najszybsze, co mi przyszło do głowy.

A jestem w stanie wytłumaczyć jak robi się te skrypty i jakie programy potrzebne?
Odpowiedz

(24-05-2021, 14:07)Biszkopt napisał(a):  
(23-05-2021, 21:12)Dharxen napisał(a):  Nie jestem do końca pewien, ale najprawdopodbniej musisz dodać te obiekty w skryptach. Niestety nie powiem ci jak to zrobić, bo skryptami bawiłem się tak dawno, że już nic nie pamiętam.

A jestem w stanie wytłumaczyć jak robi się te skrypty i jakie programy potrzebne?

‌Potrzebujesz Gothic Mod Development Kit (w skrócie GMDK) oraz spolszczenia do skryptów. Instalacja wygląda dokałdnie tak jak w przypadku modów, czyli trzeba wgrać pliki do głównego folderu z grą. Warto jeszcze zainstalować jakiś bardziej zaawansowany notatnik pokroju Notepada ++, bo pisanie skryptów w notatniku systemowym to tragedia. Nic więcej nie potrzebujesz.

Jak chcesz zabrać się za skrypty bedziesz musiał poszukać jakiś poradników. Ja korzystałem kiedyś z poradników czipa na YT, ktory dość dobrze tłumaczył podstawy, ale one wyszły już 12 lat temu, więc mogą byc już przestarzałe. Tak jak mówiłem w ostatnich latach wyszło sporo narzędzi ułatwiających pracę ze skryptami, więc najlepiej byłoby poszukać jakiś nowszych. Jadnak jakbyś bardzo chciał na nie spojrzeć, to masz tutaj link: https://www.youtube.com/watch?v=9FdM9MHC...78B9BA50BF

A no i nie przypominam sobie żeby tłumaczył jak dodawać całkowicie nowe obiekty do gry. Z tego co kojarzę dodawał jakiś miecz, czy coś w tym stylu, ale wykorzystał on wtedy już istniejący model i jedynie edytował nazwę i statystyki. Niemniej czegoś się wtedy z tych jego poradników nauczyłem, więc jak jesteś kompletnie zielony w tym temacie, to moim zdaniem warto przynajmniej zobaczyć jak to wygląda.
Odpowiedz

Dobrze, dziękuje! Już wiem co i jak modyfikacja jest już dość duża, ukończona w 20% z moich planów, możliwe, że niedługo wyjdzie jednak nowe postacie nie będą miały dubbingu a tego z generatorów nie chce dodawać bo nie podoba mi się. Może BractwoSpolszczenia doda dzwięk tym postacią a jest ich niewiele... Mogę dodać, że będzie tam stały towarzysz którego będziemy mogli brać ze sobą jednak też jest haczyk a tego dowiesz się już jeśli zechcesz zagrać :D Jak ukończę 90% to zrobię jakiś 2min zwiastun :) 

Dzięki za pomoc bardzo!
Odpowiedz

Nie ma sprawy. Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości