Bractwo Spolszczenia
Opinie i wrażenia - Wersja do druku

+- Bractwo Spolszczenia (https://bractwospolszczenia.pl)
+-- Dział: Bractwo Spolszczenia (https://bractwospolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Pobieralnia (https://bractwospolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=22)
+---- Dział: Cienie Przeszłości (https://bractwospolszczenia.pl/forumdisplay.php?fid=80)
+---- Wątek: Opinie i wrażenia (/showthread.php?tid=797)

Strony: 1 2 3


Opinie i wrażenia - Quasch - 22-09-2019

Możecie tutaj wyrazić swoją opinię na temat rozgrywki oraz podzielić się wrażeniami.


RE: Opinie i wrażenia - sc00r3 - 23-09-2019

Moda skończyłem w 5 godzin wszystkie zadania, z ostatnim zadaniem jest chyba coś źle przetłumaczone bo pisze że mamy czekać aż nas Gomez wezwie a tak naprawdę trzeba iść do Bullita i później wyruszacie.


RE: Opinie i wrażenia - DonYebaka - 23-09-2019

Wielki szał i reklama wokół modyfikacji trwającej 5-6h. xd


RE: Opinie i wrażenia - Dibs - 23-09-2019

Nie ważne ile trwa, bardzo przyjemnie się gra


RE: Opinie i wrażenia - Nuxemo - 23-09-2019

Mod bardzo przyjemny, ukończyłem po stronie Gomeza ale wszystkich kopaczy traktowałem z jakimś tam szacunkiem. Stąd się zdziwiłem, że główny bohater czuje się źle jako strażnik, mimo spędzania czasu z kopaczami i pilnowaniu żeby nie spotkała ich większa przykrość ze strony straży jak to było z naszym bohaterem i Barabakiem. Więc wymuszona strona Quentina jako ta odpowiednia(przynajmniej wg mnie) jakoś tak średnio mi podpadła. Dubbing świetny, jedyne co trochę nie podobał mi się Snaf i jego wciąganie powietrza co wyraz. Główny bohater czasami wydawało mi się, że mówił jakoś bez emocji w niektórych kwestiach, ale ogólnie też nic do zastrzeżenia. Budownictwo też było ciekawe jako taki fajny dodatek.
Zepsułem jedno zadanie z przyniesieniem roślin dla tego posłańca magów, bo nie wiedziałem, że jest to zadanie czasowe, czy po przyniesieniu mu tych roślin ktoś mógłby napisać czy są jeszcze zadania z nim związane?
I oprócz tego, jakie trofeum chciał od nas Christian? zabiłem każde zwierze w kolonii ale nic specialnego nie miałem, myślałem że róg cieniostwora z obozu drwali ale oddawało się go temu cieniowi.
A no i też w późniejszym etapie wydawało mi się trochę głupie to, że zabijamy już cieniostwory i się tym chwalimy a jak chcemy przejść w stronę Nowego Obozu, bohater mówi, że jest to dla niego zbyt niebezpieczne xd


RE: Opinie i wrażenia - Heshx96_PL - 23-09-2019

Co by tu powiedzieć...
Kreacja postaci : (+) Wspaniały pomysł na stworzenie własnej postaci, z którą większość mogłaby się adaptować ze swoim avatarem. Kiedy stworzyłem swoją postać poczułem to coś, że przed moją postacią jest dużo wyzwań,
Zadania : (+/-) Należą się gratulację twórcy zadań, zadanie dotyczące uniewinnienia przyjaciela naszej postaci jest bardzo fajnie zrobione : przeszukiwanie miejsca zbrodni, przesłuchiwanie, dobór argumentów...aż żałuję że takiego zadania nie było w normalnym Gothicu, to samo z misją włamania się do zamku i wrobienie Brabaka w kradzież podkładając mu biżuterię, fajny motyw unikania strażnika i chowania się.
Minusem niestety są misję, które dotyczyły zebrania specjalnej rośliny dla kuriera magów, którego zabił czarny wilk, a także misja w opuszczonej kopalni z erikiem, która pomimo paru podejść kończyła się niepowodzeniem.
Lore z Gothic der comic : (+)
Czas fabuły (-) : Moim zdaniem mod zasługuje na dłuższy czas. Rozumiem, że takie mody nie powstają w jeden dzień i wymaga to sporo czasu (chyba że to demo, to zrozumiem)
Znane postacie : (+/-) Diego nie od dziś jest jedną z ikon Gothica. Dobrze było go znowu zobaczyć, niestety Miltena, Gorna i Lestera nie uświadczyłem, co trochę mnie zasmuciło. Przynajmniej Gorn i Milten byli wspomnieni przez Diego.
Fabuła : (?) Rozumiem, że głównemu bohaterowi nie podobało się "codzienne" oddawanie bryłek rudy strażnikom, co skłoniło go podjęcia próby zostania cieniem, a potem wykonywanie misji polegającej na powstrzymaniu Nyrasa przed nakłonieniem kopaczy do przeniesienia się do obozu bractwa...a co potem ? Główny bohater zostaje strażnikiem...Iii ? To już tyle ? Początkowo mnie wciągnęła, ale po skonfrontowaniu się z Winstonem i przekazaniu jego notatek Bulitowi, po czym zobaczyłem koniec...Trochę słabo
Mechanika : (-) Access Violation bez przerwy mi udaremniał dobrą zabawę, czy to przy wycince drzewa, czy na skradaniu się w zamku, czy to przy podsłuchiwaniu Nyrasa, podążaniem za Kirgo na arenę...dramat. Bohater nie umie pływać ? Z jednej strony są niektórzy ludzie, co nie potrafią pływać, ale w grze ? Odnoszę wrażenie że to coś na wzór niewidzialnej ściany, żebyśmy nie zobaczyli co znajduje się dalej, jak np. przy zawalonym moście w obozie drwali w lesie...niszczy eksplorację. Różne szyfry do skrzynek, ile razy próbowałem otwierać skrzynię podczas kradzieży biżuterii...nie potrzebnie.
Dubbing : (+) Bardzo fajny, choć wciąganie powietrza przez Snafa, mimo tego jakoś do przeżycia. Dobrze, że ten mod miał polski dubbing i pasował do każdej postaci.

Podsumowując : Mimo że mod ma potencjał, to trwał zdecydowanie za krótko, z wieloma błędami, z fajnymi zadaniami, kreacją postaci, z ograniczonym eksplorem...3/5


RE: Opinie i wrażenia - Orik - 25-09-2019

Mod ukończony. Generalnie całkiem niezły, choć po opiniach testerów spodziewałem się czegoś lepszego.
PLUSY: MINUSY: Jakbym miał wystawić ocenę, byłoby to pewnie 8/10. Pozycja zdecydowanie polecana.


RE: Opinie i wrażenia - Fabiosek - 25-09-2019

@Orik, jak grałeś w Odyseję skoro nie znasz niemieckiego?

Do twórców można napisać po angielsku, najlepiej w ich temacie na wogu.

Ja również uważam, że AI z G1 to głupota i wcale to nie dodaje klimatu, zwłaszcza, że to Gothic 2. Co do oceny - to często subiektywna, ale w mojej jest to mod z serii top 5 w jakie grałem. Większość jest przeważnie beznadziejnie wykonana albo beznadziejnie długa i nudna, co też nie wpływa dobrze na odbiór.


RE: Opinie i wrażenia - Orik - 26-09-2019

@Fabiosek, grałem z angielskim autotranslate.
Nie uważam że mod jest zły, 6/10 to dobra ocena, z czego dwa punkty odjąłem za AI i losowe zamki, jeden za crashe i bugi, bo to pewnie poprawią w patchu. Zgadzam się, że większość modów jest słabej jakości i zbyt długa, dlatego moje ulubione są w większości krótkie, np. Z życia złodzieja, Grzesznicy czy Orcades.


RE: Opinie i wrażenia - Whitie - 01-10-2019

Dawno nie grałem w tak porządnego moda chętnie go mogę postawić obok Velaya Historia Wojowniczki, Z życia Złodzieja, Legenda Ahssun (o której opowiedział mi znajomy z niemiec oraz podzielił się wrażeniami + grałem trochę z autotranslate), a nawet Khorana Prolog. Naprawdę mało jest takich porządnych modyfikacji, jedynie szkoda że nie postarali się podnieść jakości tekstur z 256 na 512px (takie jakie ma Gothic 2) - dlatego specjalnie przygotowałem texturepack pod takie mody. Mod jest naprawdę wysokiej jakości i wiadać, ze jest to z kategorii: nowsze mody.
A więc czas na podsumowanie.
Plusy:
-Zgodność fabularna oraz lore.
-Brak nawiązań do nieukończonej gry zwanej Gothic 3
-Dobrej jakości dubbing
-Ciekawe zadania
-Poznanie na nowo Górniczej Doliny z innej perspektywy
-Możliwość wyboru ścieżki wraz z kilkoma zakończeniami
-Tworzenie własnej postaci ; można się z nią utożsamić.
Minusy:
-Stare tekstury z pierwszej części Gothic

Przeszedłem, praktycznie każdy spolszczony mod jaki istniał. Poniżej dam rekomendacje najlepszych jakościowo modyfikacji.
Velaya - Historia Wojowniczki, Z życia złodzieja, Khorana Prolog, Legenda Ahssun, Orcades, Ludzie z Górniczej Doliny oraz Cienie Przeszłości!
PS. Polecam czekać jeszcze na Reloaded Mod oraz Dzieje Khorinis.