Bractwo Spolszczenia

Pełna wersja: Gothic 1, 2, Noc Kruka na MacOS. Ogólnie ;)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam was, moi drodzy forumowicze!

Ostrzegam! Będzie obszernie :P

Jako nowy człon i ktoś kto nie korzystał z forów przez ostatnie 12 lat(rozumiecie, doba Facebooka :P) rzucam temat którego w sumie nie ma zbyt wiele w naszym krajowym internecie. Z góry przepraszam administrację, jeśli temat nadaje się wg was bardziej do innej części forum - dajcie znać.

Ale przechodząc do mięska. Z powodu mojego wyjazdu za granicę na dłuższy czas nie mam ze sobą konsoli, więc zwróciłem się w stronę klasyków :P Między innymi dlatego, że aktualnie jedyną moją maszynką do grania jest mój przecudownie hulający MacBook Pro Early 2011.
Wsadziłem do niego dysk SSD i komp jest istną rakietą do codziennych zastosowań, ale i w starsze gierki da się zagrać. I tu rodzi się mój kolejny akapit-pytanie.

Ogarnąłem instalację "czystych" wersji obu gier przy użyciu programu Porting Kit, który serdecznie polecam. Ogarnąłem jak dobrać się do plików ini, folderu z grą itd.

Ale przeszedłem już obie części, a że nie bardzo mam teraz w co grać, to zwróciłem swoje oczęta ku modom ^^ W tym momencie przechodzimy do meritum mojego postu.

MODY
Czy którykolwiek z użytkowników eksperymentował kiedyś z Makami? Udaje mi się odpalić instalację np The Returning 2.0, wszystko ładnie idzie, wyboiście ale udało mi się uruchomić grę. W menu normalnie wszystko działa, ale gdy próbuję wczytać grę lub wybrać nową rozgrywkę gra wczytuje prawie do końca po czym przy ok. 90% crashuje do pulpitu. Dokopałem się, że to może być kwestia brakujących bibliotek VCREDIST. Mam problem z ich instalacją w "windowsowym" folderze na moim MacOS.

Jakieś rady? Doświadczenia?
Każdemu kto dotrwał do końca tego postu z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam całe forum! Peace!
Jeżeli gra ci odpala na MacOS przy użyciu porta kita a cię wywala to pewnie źle poinstalowałeś masz poradnik https://www.bractwospolszczenia.pl/showt...hp?tid=117
(26-12-2019, 20:13)Lotek napisał(a): [ -> ]Jeżeli gra ci odpala na MacOS przy użyciu porta kita a cię wywala to pewnie źle poinstalowałeś masz poradnik https://www.bractwospolszczenia.pl/showt...hp?tid=117

Właśnie "goła" gra działa bezproblemowo, przeszedłem na tym Macu obie części, jednak problem jest z modem. The Returning 2.0 jak mówiłem odpala a gdy wczytuję np nową grę- crash do pulpitu pod koniec ładowania. Co do pierwszej części mam problem z instalacją Edycji Rozszerzonej, ale dzięki, przejrzę wątek który podrzuciłeś i zobaczę czy coś z niego wyniosę. Dam znać :)
EDIT WĄTKU :D

Edycja Rozszerzona działa na MacBooku Pro Early 2011! Było trochę gimnastyki z przerzuceniem plików, ale koniec końców się udało.
Na początku można mieć problem ze znalezieniem lokacji w której przechowywana jest gra, ale po kolei.

1. Instalujemy Porting Kit z http://portingkit.com/en/
2. Pobieramy offline'owy instalator z naszej wersji gry z gog.com albo Steam
3. odpalamy plik instalacyjny przy pomocy Porting Kit(prawy klawisz -> open with... -> Porting Kit)
4. działamy zgodnie z instrukcją, instalujemy gołego Gothica

Teraz musimy namierzyć gdzie nasz komp przechowuje faktyczną zawartość gry.
1. otwieramy aplikację Porting Kit a w niej library -> local
2. Prawy klik lub dwoma palcami(jak to na Makach) na ikonie gothic
Wyświetli nam się rozwijane menu, w którym klikamy open c: drive, tam wbijamy w GOG Games -> Gothic
Tam znajdują się “windowsowe” pliki gry.

Pobieramy modyfikację, ja np pobrałem wersję z
https://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=49540
Pobieramy również System Pack 1.7 oraz Player Kita 1.08
Standardowo wypakowujemy zawartość paczuszek.

Dalej postępujemy zgodnie z instrukcją załączoną do folderu z modyfikacją, z portalu Gry Online, do której to instrukcji ten portal ma pełne prawa.

Uruchamiając instalatory, pliki .exe zawsze używamy Player Kit i gdy zapyta o to w jakim porcie otworzyć plik, wybieramy Gothic.

W trakcie instalacji mamy windowsowy setup i wybór lokalizacji My Computer -> c: drive -> gog -> gothic, to może być trochę mylące bo z powodu emulacji podział może wyglądać nieco inaczej. Ja nie miałem problemu, na pewno ogarniecie ;)

Pliki wrzucamy do folderów znalezionych sposobem wspomnianym na początku. Odpalamy grę, pokaże się Starter w którym wybieramy Edycję rozszerzoną i voila.

U mnie pięknie działa.

Znowu wyszedł duży post, pewnie niepotrzebnie, bo kto normalny w tych czasach gra w gothika na maku, ale może jak będzie jakiś freak podobny do mnie, to może choć trochę mu pomoże xD W internecie ciężko znaleźć konkretne porady do tej konkretnej gry na tym konkretnym systemie więc może załatam choć małą lukę haha, pozdro dla wszystkich fanów tej wspaniałej gry ^^
Streść połowę posta i będzie dobrze i instaluj w odpowiedniej kolejności w returningu też masz tą regułę.
Wie ktoś jak zainstalować Gothica 2 na MacBooka ?