Bractwo Spolszczenia

Pełna wersja: Kwestia Bezimiennego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czołem, returningowe świrki. Jak zapewne wiecie z tego wątku, Jacek Mikołajczak nie zgodził się nam niestety pomóc, dlatego musieliśmy poszukać rozwiązania naszego problemu.  
Przedstawię wam trochę mój tok myślenia: Wyobraźcie sobie, że wychodzi Gothic 4 — znowu z Bezimiennym w roli głównej. I z jakiegoś powodu nie mogą wziąć Jacka Mikołajczaka. Co w takim wypadku powinien zrobić reżyser? Poszukać możliwie podobnego głosu oraz — przede wszystkim — kogoś, kto nie brał udziału w dubbingowaniu trylogii. Wyobraźcie sobie, że w rolę Bezimiennego obsadzają Tomasza Marzeckiego albo Adama Baumana. No będą zgrzyty, prawda? Mimo że to absolutnie genialni aktorzy. Stąd tak widzę rozwiązanie tej sytuacji. Dla mnie Bezimienny musi mieć niski, głęboki i dojrzały głos. No i ważnym kryterium jeszcze jest to, że w ogóle godzi się nagrać tyle kwestii, bo nie wyobrażam sobie, żeby nagle mu się odwidziało w połowie, a my będziemy pod ścianą, czy szukać kogoś nowego, dołożyć trzeci wariant itd. 
Godnych kandydatów mamy dwóch. Pierwszym z nich jest Krzysztof Siwiński, którego możecie kojarzyć już z wielu naszych projektów, stąd wiem, że w razie czego doprowadzi to do końca. Kilka dni temu wydaliśmy modyfikację M#A#D i widziałem, że zbierał same pochwały, więc to może być dobry ruch.
Trzeba będzie pogodzić stare kwestie z nowymi, bo sorry, ale całej gry od nowa nie będziemy nagrywać, dlatego macie tutaj przykład, jak by to wyglądało:Mam na myśli to, że w trakcie jednego dialogu (jednej serii) będzie jednolity głos Bezimiennego, nie będzie takich mieszańców jak tutaj:Drugim kandydatem jest Krzysztof Hofler, który co prawda ostatnio nie jest zbyt dyspozycyjny, dlatego nie mogłem wam podesłać próbnych kwestii Beziego, ale swoją cegiełkę już u nas dołożył, m.in. podkładając głos dla tak dużej postaci jak Drakkosh z Dirty Swamp, więc tu też mam sporą dozę zaufania. Przykładowe nagranie możecie przesłuchać tutaj: https://soundcloud.com/lektorkrzysztofho...Hy-lGqjNXg

To, że wykorzystamy stare kwestie, jest już praktycznie przesądzone.
Przyjmijmy coś sobie, w takim naprawdę mocnym uproszczeniu — jest sobie 700 postaci, do każdej z nich Bezimienny mówi coś standardowego typu „Jak leci?”, „Masz dla mnie jakieś zadanie?” i na przykład „Pokaż mi swoje towary.”. To już daje przeszło 2k.
Dołóżcie do tego wiele innych szablonowych kwestii, jak to zrobili Rosjanie na przykład u Guru, i już robi się z tego ładna sumka.
Zresztą na upartego jestem w stanie dopasować naprawdę wiele.A robi się to wbrew pozorom bardzo szybko, bo do dyspozycji mamy nie tylko kwestie z G1 i G2, ale też G3. Ostatnio sporządziłem sobie listę użytecznych odzywek i wyszło tego przeszło 2,5k.[Obrazek: UB9U9bW.jpg]

Te ze Zmierzchu Bogów czy Arcanii również potrafią być przydatne.
Chcemy to poprowadzić tak, żeby do końca roku była zrobiona już nawet nie połowa, a jakieś 51-70%, ale ta kwestia jest dla nas problematyczna i trochę nas hamuje. Bo wiecie, nie chcę na przykład usuwać nagle kilkuset kwestii, bo w trakcie się okaże, że gość byłby dobrym Bezimiennym. A jak się pewnie domyślacie osoba, która wciela się w głównego bohatera, nie ma prawa grać żadnych innych postaci.
Dajcie znać, co sądzicie o takim myku i który Beziol bardziej wam odpowiada.
Ciężka sprawa... Szkoda, że aktor z oryginalnej serii nie wyraził na to zgody i szczerze zastanawiam się jaki był powód odmowy, przecież dalej jest aktywny w tym co robi, chociaż mogę się domyślać dlaczego odmówił. Aktor podkładający głos Bezimiennemu w modyfikacji M#A#D ma ode mnie + i szedłbym na waszym miejscu w tę stronę, jednak równocześnie trzeba przyznać, że stałoby przed tym człowiekiem ogromne wyzwanie i poświęcenie w nagraniu tak wielu kwestii.

Jeżeli będziecie potrzebowali pomoc przy projekcie, skromnie służę pomocą, może nie jestem profesjonalistą, jednak dla Gothica, odbiorców moda i wizji pomagania wam, stanę na głowie, by efekt był możliwie jak najlepszy.
Trochę inaczej akcentowane/tonowane są te odpowiedzi, ale mimo wszystko dobrze to brzmi. Moim zdaniem Krzysztof Siwiński świetnie pasuje do roli Bezimiennego, a zarazem nie różni się wiele od oryginału.
@Wagon, powód odmowy był prosty - umowy go wiążące z wcześniejszymi osobami, które zajmowały się dubbingiem do gier z serii Gothic (czy także "spinoffu" tj. Arcanii). Nie może nagrać nic do modyfikacji do Gothica, machinim, fanowskich filmów związanych z tą grą, a zwłaszcza postacią Bezimiennego. Obstawiam, że jakby to był mod do innej gry albo w ogóle inna gra (fanowskie lub komercyjne dubbingowanie), to nie byłoby takiego problemu. Inni aktorzy podkładali głosy pod różne postacie, co było zrozumiałe (kwestie logistyczne chociażby), więc z tym nie byłoby raczej problemów.

Głos Mikołajczaka jest najbardziej rozpoznawalny po grach z serii Gothic i postaci Bezimiennego jak Rozenka po grach z serii Wiedźmin i postaci Geralta. Podejrzewam, że tam byłoby podobnie, jeśli mowa byłaby o tej samej grze (powiedzmy modzie do Wiedźmina, 1 lub 2, bo 3 raczej nie ma zbyt dobrego modowania).

A co do tematu - Panowie są obaj w porządku, ale ten Krzysztof Hofler jest trochę mniej osłuchany i chyba trochę bliżej mu do głosu z podstawki, więc subiektywnie zdecydowałbym się na niego kosztem dłuższej realizacji.
Oba głosy są bardzo dobre. Ciężko jest mi wybrać lepszy.
Obaj panowie wypadają równie dobrze, ciężko byłoby mi wybrać.
Zmierzchu Bogów bym absolutnie nie skreślał, co prawda gra jest fatalna sama w sobie, ale jakość nagrań jest tam znacznie czystsza i wyraźniejsza niż w trójce.
Trzeba tylko unikać agresywnych kwestii głównego bohatera, bo miał ich tam mnóstwo.
Mi podpada pan numer 2 bez żadnego powodu. Nie znaczy, że pierwszy gorszy taką mam opinie swoją.
W obu przypadkach brzmi to świetnie, ale po długim namyśle stawiam na Pana nr 1 :)

Seth Rollins

hmm moim zdaniem pierwszy pan będzie lepszym wyborem, świetnie się go słucha i naprawdę można odczuć duże podobieństwo do głosu bezimiennego z podstawowych części gry, tym bardziej gdyż jest on pewniejszym wyborem jeśli chodzi o czas :) dlatego jestem zdecydowanie za tym by głos beziego w returningu podkładał pan Krzysztof Siwiński ^^
Krzysztof Hofler, ponieważ głos ma bardzo podobny od Jacka. Mam co prawda lekkie obawy, czy dobrze wczuje się w rolę Bezimiennego, ale szczerze, to wolę jego i ewentualnie dłuższy czas realizacji nagrań.
Stron: 1 2