Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Tool] Spine
[Obrazek: Gqt2aw6.png]

Autorem programu jest Bonne6.

Spine jest to program zastępujący stary, dobry GothicStarter. Można z jego poziomu instalować zarówno modyfikacje z pierwszej, jak i drugiej części gry Gothic. Wybieramy pozycję, która nas interesuje, a program automatycznie pobierze potrzebne pliki. 
Ponadto Spine oferuje w sobie kilka nowych, ekskluzywnych zmian — mowa tu chociażby o pokazywaniu osiągnięć oraz rankingi (w przypadku takich modów jak Polowanie na ścierwojady czy Pimp). Można już powoli zobaczyć pierwsze modyfikacje z nowymi zmianami.

Główne zmiany na tle GothicStartera:

* Automatyczne aktualizowanie wersji raportowej — nie uświadczymy już więcej problemów z powodu niewłaściwej wersji
* Instalowanie oraz ogrywanie różnorakich modyfikacji jednym kliknięciem
* Dość prosta konfiguracja łatek teksturowych na danego moda
* Nowości: Osiągnięcia, Wyniki/Rankingi (tylko dla modyfikacji je wspierających)
* Starter dla obydwu części 
* Częściowo zoptymalizowane pobieranie modów, dzięki czemu pobrane zostaje mniej niepotrzebnych plików
* Opisy modyfikacji oraz screeny zawarte w zakładce Informacje

Mody warte uwagi:

* AtariarEdition
* Pimp
* Polowanie na ścierwojady
* Szachy

Baza danych:

Wybór różnych wspomagaczy:

Strona profilowa:

Osiągnięcia:

Strona startowa:

Zakładka informacyjna:

Raport kompatybilności:

Sygnaturka Spine:

HTML Code
[url=http://bractwospolszczenia.pl/showthread.php?tid=157][img]http://clockwork-origins.de/spineSignature.php?name=TwójNick&language=Polish[/img][/url]

Możecie mieć sygnaturkę podobną do mojej. Pamiętajcie tylko, aby w miejsce TwójNick podać swój nick ze Spine.

Kolejność instalacji:

1. Pobranie Spine.
2. Instalacja Spine.
3. Wskazanie dotychczas istniejącego folderu G1/G2 bądź wymuszenie automatycznego jego wyszukania.
4. Spatchowanie Gothic(-ów).
5. Instalacja modyfikacji przy pomocy zakładki bazy danych.
6. Uruchomienie modyfikacji z poziomu biblioteki.

Poradnik by Majes:

>>> Download <<<

Wsparcia odnośnie polskiej wersji udziela Bractwo Spolszczenia. Jeśli więc macie jakieś uwagi/problemy/sugestie, dajcie znać, przekażemy twórcy. Nie ma co ukrywać, że program jest tak naprawdę jeszcze w powijakach, ale ma potencjał, dlatego myślę, że warto się nim zainteresować. :) Autor głównie koncentrował się na niemieckich projektach (i nie dziwota) oraz miał problem ze znalezieniem polskich instalek, dlatego możecie od razu podsyłać, które pozycje chętnie byście zobaczyli. Zakładam, że miło będzie, jeśli znajdą się w tym Starterze nie tylko mody polskiego autorstwa, ale również różnorakie tłumaczenia, których przecież mamy niemało. :-)
[Obrazek: spineSignature.php?name=Quasch&language=Polish][Obrazek: tt0z7wW.png][Obrazek: pzCGuFi.png]
Odpowiedz
Super, dawno cie nie widziałem Quasch ;v

[Obrazek: 14590_l.jpg]
Odpowiedz
Dlaczego nie wykrywa mi G1 nawet po reinstalacji?
Odpowiedz
Na pewno wskazałeś dobrze lokalizację do głównego katalogu?
[Obrazek: spineSignature.php?name=Quasch&language=Polish][Obrazek: tt0z7wW.png][Obrazek: pzCGuFi.png]
Odpowiedz
Thumbs Up 
Mmm :) Ciekawy pomysł. Pobieram i sprawdzam jak działa :)

EDIT: Okej wszystko śmiga, wielki plus za to język

Możliwość wybierania texturek :O Mega opcja :)

Ale nie chodzi mi Gothic 1 chociaż folder automatycznie wyszukało.

Oraz za mało modów ale patrząc na sam program to jest wielki wyczyn :)

Oby tak dalej :)
Odpowiedz
(25-02-2017, 00:09)Quasch napisał(a): Na pewno wskazałeś dobrze lokalizację do głównego katalogu?

Na pewno dawałem automatyczne znajdywanie, sam wskazalem folder gothic 1, a potem każdy z osobna w folderze z gothica (system, data itd) nwm czemu nie działa

Dodam że Gothica 2 wyszukało bez problemu
Odpowiedz
Już nieważne działa ale dopiero po zainstalowaniu Service Packa

I teraz mam kolejny problem mianowicie czemu mody z poza Spine do g2 wykrywa a do g1 nie
Odpowiedz
Dzięki za wszystkie wskazówki, informuję autora na bieżąco oraz mamy ze sobą stały kontakt, więc program jak widać cały czas jest rozwijany.

Modyfikacji w miarę upływu czasu będzie u nas coraz więcej, tak że spokojnie. :)
Odpowiedz
Mam problem, zainstalowałem wszystkie mody do g2 i nie mam przeznaczenia :/ Tzn nie pojawia się w wyborze modów.
I druga rzecz, zainstalowałem wszystkie texturepacki i czy mogę grać na wszystkich naraz? Czy jakieś konkretne zestawienie będzie lepiej grało?
Odpowiedz
Dziwne, Przeznaczenie było od samego początku do dyspozycji w bibliotece:

Drugiego pytania nie rozumiem, przecież raczej na wszystkich teksturpackach nie pograsz. :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 38 gości