Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G2NK] Wojna z Orkami PL — Opis modyfikacji
#1
[Obrazek: eMexX7U.jpg]Opis modyfikacji:

                Akcja modyfikacji rozgrywa się równolegle do Gothic 3 — w czasach, kiedy to orkowie właśnie okupują kontynent. Ostatnim miejscem, na którym panowała jeszcze paladyńska sprawiedliwość, było Austri — najbardziej wysunięta na zachód wyspa Wschodniego Archipelagu. Orkowie również i ją chcieli zagarnąć dla siebie, dlatego wysłali tam swój pokaźny oddział wojskowy. Głównym celem orków było miasto handlowe Austri, które — jak już zostało wspomniane — leżało na wyspie o tej samej nazwie.
                Bohater tej opowieści pochodzi z Khorinis. W wieku 16 lat postanowił on, że jako mieszkaniec miasta portowego zaciągnie się razem ze swoim najlepszym przyjacielem do miejscowej straży. To było ich młodzieńcze marzenie, żeby któregoś dnia przemierzać w mundurze straży dumnie z wypiętą piersią ulice miasta. Pragnęli, aby traktowano ich z poszanowaniem i dostojeństwem jako godnych obrońców społeczeństwa. Ledwo co zostali Strażnikami, a już dosięgły ich srogie realia życia codziennego. Zajmowali się nudnymi patrolami, godzina po godzinie, kiedy akurat sytuacja nie wymagała interwencji z ich strony podczas dzikiej portowej szamotaniny. Później jednak magiczna bariera upadła i cała sytuacja uległa zmianie. Górnicza Dolina, w tym i zamek, została opanowana przez zastępy Beliara. Pięciu Czarnych Magów zostało obdarowanych mocą poległych smoków z Górniczej Doliny przez boga ciemności, aby przewodniczyli mu jego armii. Khorinis jeszcze nigdy nie stało w obliczu tak poważnego zagrożenia. Kiedy cień tego niebezpieczeństwa unosił się nad granicami Górniczej Doliny, na farmach Onara — właściciela ziemskiego — zawitało powstanie. Najemnik Bullko siłą przywłaszczył sobie władzę, mordując człowieka, który wcześniej płacił mu za ochronę. Bullko, wraz z pozostałymi Najemnikami, zawarł sojusz ze zbliżającymi się orkami.
                Zważywszy na okoliczności, paladyni w portowym mieście musieli się przygotować na zagrażającą inwazję. Obywatele zostawali wcielani do służby wojskowej pod przymusem i dostawali improwizowane szkolenie podstawowe. Każdy zmuszany był dorzucać swoje trzy grosze do interesu, nawet jeśli był on tak nikły. W chwili, gdy wieść o zniszczeniu magii runicznej przez Xardasa dotarła na wyspę, rozpoczął się szturm orków na miasto. Wspierani przez zdradzieckich Najemników Bullka orkowie zajęli Khorinis, grabiąc, plądrując, mordując i dopuszczając się innych okrucieństw.
                W jaki więc sposób bohater wyszedł cało z tego piekielnego aktu podłości i ciemięstwa? Otóż w chwili orkowego natarcia przebywał on w okolicach gospody Orlana wraz ze swoim przyjacielem. Dopiero później zostali zniewoleni przez orków. Obaj znaleźli się na jednym z niewolniczych orkowych okrętów wypływających w kierunku Wschodniego Archipelagu. Skazano ich na wydobywanie rudy w najcięższych warunkach w kopalniach, które niegdyś należały do paladynów, a które teraz znajdowały się w rękach zielonoskórych od czasów trzeciej austrijskiej wojny z orkami. Pokładali oni nielichą nadzieję w broniach z tego magicznego kruszcu mających posłużyć jako środek przeciw paladynom. W końcu — w przeciwieństwie do Khorinis — Austri było o wiele lepiej ufortyfikowane. Tamtejsi paladyni zabarykadowali się w masywnej twierdzy, która w połączeniu z wyrafinowaną technologią oraz najpotężniejszymi pośród pozostałych Magów Ognia u boku czyni ją niemal nie do zdobycia.
                Jednakże — jak to dość często bywa — życie lubi płatać figle. Wschodni Archipelag składa się bowiem z czterech wysp ułożonych koncentrycznie względem malstromu. Wybryk natury, który pochłonął już niejeden statek, ładunek i ludzi, których nigdy nie oddał. Każde dziecko na archipelagu zna tę pierwotną siłę, jednakże orkowie z Khorinis i ich Najemnicy nie byli zaznajomieni z tą okolicą.
                I tak oto okręt naszego protagonisty wpadł w rwący przypływ niesławnego malstromu… Wszystko wydawało się już stracone, jednak kąśliwa łaska losu sprawiła, że mieli na pokładzie starego, doświadczonego wilka morskiego wśród Orkowych Najemników, który uchwycił zagrożenie. Szczęście w nieszczęściu, można by rzec. Wydając krzykliwie polecenia, podszedł do rudla i gwałtownie nim obrócił, aby wyprowadzić statek na skraj wiru. Wtedy było już za późno. Wykorzystując cały swój bagaż doświadczeń, odwłóczył jedynie nieznacznie niechybne fatum, umożliwiając opuszczenie pokładu wszystkim tym, którzy jeszcze mieli ku temu okazję. Na dalekim horyzoncie rysowały się już szczyty Austri, którego wybrzeże zwiastowało w tym momencie jedyny możliwy ratunek. 
Czy to było szczęście, czy może siła desperacji, która ich uratowała? Nasz bohater i jego przyjaciel mieli zostać wyrzuceni razem z pozostałościami tej łajby na jedną z plaż Austri niby zmiotki. Tymczasem chwilowo wyślizgnęli się zarówno malstromowi, jak i felernemu zrządzeniu losu. Ciężkie opancerzenie orków oraz ich Najemników sprawiło, że żadnemu z tych poganiaczy niewolników nie udało się dotrzeć do plaży. Wszyscy znaleźli swój grób w tym wodnym piekle. 
                Dopiero tutaj zaczyna się prawdziwie niepowtarzalna część tej opowieści, w której ani bohater, ani jego przyjaciel tak łatwo się nie odnajdą. 
Zwiedź archipelag i zadecyduj o swojej przyszłości!Cechy:

* 45-65 godzin gry
* Ogromny, całkowicie nowy świat gry
* Dubbing niemiecki wysokiej jakości (~90%)
* ~200 NPC z masą dialogów (w sumie ok. 550)
* Ponad 165 zadań
* 4 główne gildie oraz wiele pomniejszych
* Przerywniki filmowe
* Liczne nawiązania oraz ukryte easter eggi
* Duża ilość ukrytych lokacji + także rozległe, ciekawe lochy
* Sporo nowych potworów
* Nowe możliwości rzemieślnicze
* Wiele niezależnych zadań pobocznych
* Nowa historia, na którą gracz ma wpływ
* Mnóstwo nowych przedmiotów (hełmy, akcesoria, zbroje itd.)
* Profesjonalne spolszczenie wysokiej jakości  [Obrazek: EHZW9GB.jpg]
— i wiele więcej —

Screeny:Przetłumaczyłem praktycznie wszystko, co było w skryptach (nawet te niepotrzebne rzeczy :D), toteż podobnie jak w przypadku Dirty Swamp przygotowaliśmy listę kodów na rzeczy, które w grze (najprawdopodobniej) nie występują. Polecamy się pobawić już po skończonej rozgrywce. 


Intro PL:


Omówienie moda PL:


Lets play w wykonaniu Majesa:


>>> Download <<<

Patch naprawiający statystyki: Link

Polecamy również alternatywny download narzędziem Spine: Link.


Credits:

Tłumaczenie: Quasch
Korekta: Quasch
Skrypty: Siemaczy, Gorilla
Grafika: Blizna
Filmy: OwcaZagady, A R C H I
Testy: Varan, Vanarius, Leoxiq1993, Quasch
[Obrazek: spineSignature.php?name=Quasch&language=Polish][Obrazek: rn6PARu.png][Obrazek: pzCGuFi.png]
Odpowiedz
#2
Ale z was są sprinterzy panowie.


A tak na serio, to kawał dobrej roboty!
Odpowiedz
#3
Wyrazy szacunku i podziękowania.
Odpowiedz
#4
Dziękujemy bardzo za trud włożony w tłumacznie i pozostałe prace. Pobieram i jutro ropoczynam rozgrywkę.
Odpowiedz
#5
Wspaniały kawał pracy! Gratulacje!
Już pobieram i bardzo bardzo dziękuję :)
Odpowiedz
#6
Jesteście Wielcy! Wielkie dzięki za przetłumaczenie tego ciekawego moda :) .
Już się pobiera!
Odpowiedz
#7
Ten mod ma bugi. Czy źle upload daliście?
Odpowiedz
#8
Pobiorę jeszcze raz.
Odpowiedz
#9
A o co konkretnie chodzi? Na razie jest to upload zastępczy, bo wrzuciłem na nexusa, a tam się okazało, że trzeba czekać na potwierdzenie, no i już nie mogliśmy sobie teraz na takie coś pozwolić :D
[Obrazek: spineSignature.php?name=Quasch&language=Polish][Obrazek: rn6PARu.png][Obrazek: pzCGuFi.png]
Odpowiedz
#10
Po pracy harnaś sie nalezy. Jak zwykle kawał dobrej roboty. Zagrał bym sobie, ale niestety do pracy zaraz smutajka Może na weekend
 

[Obrazek: 14590_l.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości